Chojniczanka wygrywa z Arką Gdynia w Pucharze Polski!

12.08.2015r.

Chojniczanka wygrała z Arką Gdynia po rzutach karnych i zagra w 1/8 finału Pucharu Polski! Rywalem Chojniczanki będzie GKS Bełchatów.

Mecz zaczął się spokojnie, a w porównaniu do tempa z drugiej połowy to nawet bardzo spokojnie. Przez większość czasu drużyny miały problem z zawiązaniem groźniejszej akcji, a o strzałach na bramkę można było zapomnieć. Chojniczanka mogła prowadzić już w pierwszej połowie, ale świetną sytuację zmarnował Paul Grischok, który miał sporo miejsca, a przed sobą tylko bramkarza rywali. Piłka powędrowała jednak obok słupka. 10 minut później z prowadzenia cieszyli się piłkarze Arki. Michał Renusz technicznym uderzeniem z lewej strony boiska dał prowadzenie gospodarzom.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Tomasz Mikołajczak. Od samego początku Chojniczanka ruszyła mocno do ataku, a ofensywa żółto-biało-czerwonych z minuty na minutę prezentowała się coraz lepiej, jednak cały czas brakowało kropki nad i. Aż przyszła 78 minuta meczu. Andrzej Rybski odebrał piłkę defensorowi Arki, zagrał prostopadle w pole karne do Tomasza Mikołajczaka, który pewnie pokonał Jakuba Miszczuka. Kilka minut później bliski samobójczego trafienia był Alan Fialho, który chcąc przerwać akcję gości trafił piłką w bramkę i Miszczuk w ostatniej chwili wybił piłkę. W 85 minucie meczu, Rafał Siemaszko popędził prawą stroną i zagrał do Sebastiana Szerszenia, który znalazł się sam na sam z Dominikiem Hładunem. Szerszeń uderzył jednak fatalnie i bramkarz Chojniczanki nie miał problemu ze złapaniem piłki.

Dogrywka również obfitowała w ciekawe sytuacje. Najwięcej działo się w jej drugiej części, gdzie najpierw obejrzeliśmy ładną wymianę piłek w polu karnym pomiędzy Rafałem Grzelakiem, a Bartkiem Niedzielą zakończoną niecelnym strzałem. Chwilę później uderzenie Niedzieli było już bardziej precyzyjne i Chojniczanka cieszyła się z bramki. Arbiter początkowo uznał trafienie, ale po konsultacji z sędzią bocznym cofnął swoją decyzję i nakazał wznowić grę od bramki Arki. Do końca dogrywki chojniczanie kontrolowali wydarzenia na boisku i do rozstrzygnięcia wyniku potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Chojniczanki, którzy tym samym wyeliminowali Arkę Gdynia z rozgrywek o Puchar Polski.

ARKA GDYNIA – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:1 (1:0), rzuty karne 2:3

1:0 – Michał Renusz (45′)
1:1 – Tomasz Mikołajczak (78′)

Rzuty karne:
0-0 Antoni Łukasiewicz – nad bramką,
0-0 Andrzej Rybski – obroniony
1-0 Przemysław Stolc,
1-1 Tomasz Mikołajczak,
2-1 Alan,
2-2 Rafał Grzelak,
2-2 Rafał Siemaszko – nad bramką,
2-2 Paweł Zawistowski – nad bramką,