Piotr Lasyk sędzią meczu z Sandecją Nowy Sącz

13.08.2015r.

Znana jest już obsada sędziowska na mecze 3. kolejki I. ligi. Arbitrem głównym meczu Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice będzie Pan Piotr Lasyk z Bytomia.

Sędzia Lasyk dotychczas prowadził cztery mecze Chojniczanki. Niedawno był arbitrem głównym meczu z Miedzią Legnica zremisowanym 2:2 w którym to Rafał Grzelak został ukarany czerwoną kartką. Wcześniej sędziował mecz z Kolejarzem Stróże w sezonie 2013/2014, który Chojniczanka zremisowała 1:1. W sezonie 2014/2015 Piotr Lasyk był arbitrem w dwóch meczach żółto-biało-czerwonych. Był to mecz 3. kolejki z Chrobrym Głogów i 26. kolejki z Arką Gdynia. W meczu z Chrobrym, Przemysław Pietruszka zdobył bramkę po rzucie karnym, a w meczu z Arką Gdynia sędzia z Bytomia pokazał drugą żółtą kartkę zawodnikowi Arki który w konsekwencji musiał opuścić boisko.

Bilans sędziego Lasyka w tym sezonie to 2. mecze I. ligi i 1. spotkanie Pucharu Polski. Łącznie pokazał w nich 16. żółtych kartek, 1. czerwoną kartkę i podyktował 2. rzuty karne.

redakcja@mkschojniczanka.pl