Historia meczów z Sandecją Nowy Sącz

14.08.2015r.

Historia ligowych spotkań z Sandecją Nowy Sącz jest bardzo krótka i sięga jedynie dwóch ostatnich sezonów. Z czterech gier które te drużyny rozegrały między sobą, Chojniczanka nie przegrała jeszcze ani jednej z nich.

Po raz pierwszy Chojniczanka z Sandecją zagrała pod koniec września 2013 roku. Tamto spotkanie zakończyło się wygraną żółto-biało-czerwonych 1:0. Koszmarny błąd defensora Sandecji wykorzystał Maciej Ropiejko, który bez najmniejszych problemów pokonał Marcina Cabaja. Rewanż w Nowym Sączu zakończył się remisem i podobnie było w następnym sezonie, gdzie ponownie padł remis, choć w drugiej połowie Chojniczanka miała ogromną przewagę i mogła wygrać nawet bardzo wysokim wynikiem. W Chojnicach wygrała Chojniczanka po dwóch ładnych trafieniach z rzutu wolnego Pawła Zawistowskiego. Przez ostatnie 20. minut chojniczanie grali w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Piotr Kieruzel, który był zmuszony opuścić plac gry. Końcówka była bardziej nerwowa, ale gościom udało się zdobyć tylko jedną bramkę.

Historia spotkań
28.09.2013 (10. kolejka I. ligi): Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
Maciej Ropiejko 16′
26.04.2014 (27. kolejka I. ligi): Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)
Adam Mójta 56′ (z rzutu karnego) – Paweł Iwanicki 45′
Mouhamadou Traore 24′ (z rzutu karnego) – Tomasz Mikołajczak 84′ (z rzutu karnego)