Rezerwy rozpoczynają sezon

14.08.2015r.

Chojniczanka II w ten weekend rozpoczyna sezon ligowy. Pierwszym rywalem rezerw będzie zespół Błękitnych Stare Pole. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 16. sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Kolejarza przy ulicy Lichnowskiej.

W porównaniu do ubiegłego sezonu zaszły zmiany w sztabie szkoleniowym drużyny rezerw. Nowym trenerem został Leszek Szank, który zastąpił na tym stanowisku Pawła Skibę. Trener Skiba objął juniora starszego Chojniczanki. Asystentem Leszka Szanka jest trener Krzysztof Łasicki, a bramkarzami zajmuje się Artur Skiba.
Treningi rozpoczęły się 15. lipca – Przez cały ten czas trenowaliśmy po 5. razy w tygodniu na własnych obiektach czyli na Modraku i coraz częściej trenujemy także na Kolejarzu. Wkomponowane były także gry kontrolne, których łącznie rozegraliśmy 7. z czego 3. na turnieju w Debrznie. Bardzo możliwe, że poziom drużyn z którymi zagraliśmy był wyższy niż myślałem, gdyż wygraliśmy tylko jedno spotkanie i jedno zremisowaliśmy i były to akurat mecze w których mieliśmy wsparcie z pierwszej drużyny – mówi trener Leszek Szank. Kadra rezerw liczy aż 56. zawodników (w tym wszyscy zawodnicy z pierwszej drużyny) – W naszym zespole grają głównie chłopcy z roczników 97 i 98, a nawet 99. Doświadczenia nabiera się latami, a nie tylko w samych meczach juniorskich. Czas pokaże czy liczba robi wynik – dodaje Szank.

Chojniczankę II opuścili Patryk Drewek i Mateusz Kaczmarek, którzy zostali wypożyczeni do III-ligowej Wierzycy Pelplin. Niektórzy ze względu na studia także musieli zrezygnować z gry w rezerwach jak np. Krzysztof Rompca. Do zespołu dołączył natomiast wracający z wypożyczenia do Unii Solec Kujawski Jacek Podgórski, Jakub Kukliński z Jantara Pawłowo i Dawid Mazalanowski z Brdy Rytel. – To są takie nasze główne „uderzenia” transferowe. Będziemy opierać zespół na tych zawodnikach, którzy w zeszłym sezonie tworzyli trzon tej drużyny czyli Jeremiasz Grela, Krystian Froelke czy Marek Pliszka. Ci zawodnicy mają za sobą już dwa sezony na poziomie ligi okręgowej, więc są w jakiś tam sposób ograni. Jeżeli do tego dodam Podemskiego i Pompałę to jest szansa, że „ukroi” się nam ciekawa drużyna – twierdzi szkoleniowego drugiego zespołu. 

Pewną nowością są dodatkowe zajęcia z asystentem trenera Mariusza Pawlaka, Rafałem Wójcikiem. – Zajęcia odbywać się będą cyklicznie. Sięgać będziemy nie tylko po zawodników z drugiego zespołu, ale także z Juniora C czy D i cała nasza „topowa” młodzież ma szansę w przeciągu 2-3 lat zaistnieć na szczeblu centralnym. Ten pomysł rodził się dość długo, ale teraz próbujemy z trenerem Wójcikiem w czwartki przeprowadzać takie zajęcia z 8. zawodnikami. Ta grupa będzie rotowana, żeby trener Wójcik poznał naszych zawodników z Chojnic i okolic i oni sami, żeby też mogli poznać trenera i nowe ćwiczenia, które są wykonywane w pierwszej drużynie – podsumowuje trener Szank.

Sparingi:
Rekord Bielsko-Biała (juniorzy) 0:1
Brda Przechlewo 1:4
Gwiazda Karsin 2:2
MKS Debrzno 1:2
GLKS Wysoka 0:5
Sokół Wyczechy 1:8
Tęcza Brusy 3:1

redakcja@mkschojniczanka.pl