Zapowiedź: Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka

14.08.2015r.

W sobotę o godzinie 18:00 piłkarze Chojniczanki zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. Jak dotąd jeszcze ani razu żółto-biało-czerwonym nie udało się przywieźć trzech punktów z Nowego Sącza.

Zespół Sandecji sezon zaczął od porażki z Bytovią Bytów i remisu ze Stomilem Olsztyn, więc dorobek punktowy „Sączersów” jest taki sam jak Chojniczanki. Ekipa z Nowego Sącza odpadła z Pucharu Polski w I rundzie, więc w minioną środę w odróżnieniu od graczy z Chojnic nie grała meczu o stawkę. Żółto-biało-czerwoni mają za sobą także bardzo długą drogę (wyjazd do Nowego Sącza jest najdalszym wyjazdem w sezonie. Odległość jaka dzieli oba miasta to aż 642 kilometry), dlatego piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym na południe Polski wybrali się już w czwartek późnym wieczorem, by rano być na miejscu i móc się spokojnie zregenerować po długiej podróży, a po południu odbyć meczowy trening.

W meczu z Sandecją oprócz pauzującego za czerwoną kartkę z I. kolejki Rafała Grzelaka (ostatni mecz pauzy) nie zagra jeszcze Wojciech Lisowski, który w trakcie pucharowego meczu z Arką Gdynia stłukł mięsień czworogłowy i musiał opuścić boisko już w 12. minucie spotkania (Wojtka zmienił Łukasz Kosakiewicz).

Sandecja Nowy Sącz w poprzednim sezonie zajęła 14. miejsce w lidze z dorobkiem 35. punktów. Pod koniec tamtego sezonu zmieniono trenera i do dzisiaj zespół prowadzi Robert Kasperczyk. Rewolucji kadrowej w ekipie „Biało-Czarnych” nie było. Do zespołu dołączył m.in. Arkadiusz Aleksander z Olimpii Grudziądz, który w Nowym Sączu grał już w latach 2009-2012 i przez trzy i pół sezonu w barwach Sandecji zdobył 47. bramek. Do drużyny trenera Kasperczyka dołączyli także dwaj gracze, których w poprzednim sezonie widzieliśmy na boiskach ekstraklasy w barwach GKS-u Bełchatów. Mowa tu o Grzegorzu Baranie i Macieju Małkowskim. Obaj na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce rozegrali po ponad 100 spotkań. Ciekawym ruchem transferowym było też pozyskanie Bartłomieja Kasprzaka z Widzewa Łódź. Po stronie ubytków drużyna gospodarzy musiała zapisać nazwiska m.in. Macieja Bębenka. Podstawowy pomocnik Sandecji w ostatnich trzech sezonach trafił do GKS-u Katowice.

redakcja@mkschojniczanka.pl