Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka 3:1 (0:0)

15.08.2015r.

Chojniczanka przegrała z Sandecją Nowy Sącz 3:1. Jedyną bramkę dla żółto-biało-czerwonych zdobył Paweł Zawistowski.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że mecz zakończy się wyraźnym zwycięstwem gospodarzy. Spotkanie było wyrównane, choć to Sandecja wypracowywała sobie groźniejsze sytuacje. Bardzo dobrą sytuację miał Arkadiusz Aleksander, który jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przed końcem pierwszej części gry wyrównać mógł Damian Garbacik, po ciekawie wykonanym stałym fragmencie gry. Strzał defensora Chojniczanki został zablokowany.

Początek drugiej połowy należał do podopiecznych Mariusza Pawlaka. Brakowało jednak konkretów w postaci strzałów na bramkę. Tak było do 54. minuty. Rzut wolny wykonywany przez wprowadzonego w przerwie Oleksandra Tarasenkę i „Biało-Czarni” cieszyli się z prowadzenia. Przy tym strzale nie popisał się Dominik Hładun, który powinien spokojnie wybronić strzał 30-letniego pomocnika z Ukrainy. Tak się jednak nie stało i Chojniczanka musiała gonić wynik, co wychodziło jej dość średnio, aż do momentu gdy w 64. minucie strzał Pawła Zawistowskiego dał wyrównanie. Kapitan Chojniczanki ma w tym roku dobry bilans w meczach przeciwko zespołowi z Nowego Sącza, gdyż w rundzie wiosennej w Chojnicach zdobył dwie bramki i w sobotnie późne popołudnie dołożył kolejne trafienie. Spory udział przy tym golu miał bramkarz Sandecji popełniając ewidentny błąd. Ta bramka dodała „wiatru w żagle” żółto-biało-czerwonym, ale widać już było, że zawodnicy odczuwają środowe 120 minut meczu w Gdyni, a dzień później trzeba było się już udać na drugi koniec kraju. Problemem była też wąska ławka. W kadrze meczowej zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę z Legnicy Rafała Grzelaka i kontuzjowanych: Wojciecha Lisowskiego, Tomasza Lisowskiego i Radosława Bartoszewicza. Jedynym ofensywnym zawodnikiem w rezerwie był Paul Grischok. Bramka na 2:1 dla Sandecji była już pięknej urody i golkiper zespołu z Chojnic był bez szans. Kilka minut później Hładun wybronił strzał gospodarzy, którzy w końcówce meczu już zdecydowanie przeważali. Wynik podwyższył Bartosz Sobotka, który wykorzystał dobrze wypracowaną akcję przez Arkadiusza Aleksandra.

3. KOLEJKA I. LIGA: SANDECJA NOWY SĄCZ – CHOJNICZANKA CHOJNICE 3:1 (0:0)
1:0 – Oleksandr Tarasenko (55′)
1:1 – Paweł Zawistowski (64′)
2:1 – Sebastian Szczepański (82′)
3:1 – Bartosz Sobotka (90′)

Chojniczanka: Dominik Hładun – Łukasz Kosakiewicz, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Damian Garbacik – Bartłomiej Niedziela (74′ Przemysław Pietruszka), Przemysław Czerwiński (85′ Paul Grischok), Paweł Zawistowski, Maciej Rogalski, Andrzej Rybski – Tomasz Mikołajczak (81′ Jakub Mrozik)

Sandecja: Łukasz Radliński – Adrian Danek (81′ Mateusz Bartków), Dawid Szufryn, Przemysław Szarek, Bartosz Sobotka – Maciej Małkowski, Grzegorz Baran, Matej Nather (68′ Sebastian Szczepański), Bartłomiej Kasprzak (46′ Oleksandr Tarasenko) – Bartłomiej Dudzic, Arkadiusz Aleksander

Żółte kartki: Szufryn, Aleksander, Tarasenko (Sandecja) – Kieruzel, Niedziela, Zawistowski, Biernat (Chojniczanka)

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)

redakcja@mkschojniczanka.pl