Zapowiedź: Wigry Suwałki – Chojniczanka

11.09.2015r.

W sobotę o godzinie 19:00 piłkarze Chojniczanki zmierzą się z Wigrami Suwałki.

Wigry Suwałki mają za sobą udany poprzedni sezon w którym to jako beniaminek zajęli 9. miejsce co jest jednym z największych sukcesów w historii klubu. Latem w klubie z Suwałk nie zaszło zbyt wiele zmian. Do zespołu trafiło 6. nowych zawodników. Taka sama liczba widnieje przy liście graczy, którzy opuścili klub. Udało się także przedłużyć wypożyczenie Łukasza Monety, który dał się mocno we znaki defensorom Chojniczanki w ostatnim pojedynku między tymi zespołami.
W piątek drużynę najbliższego rywala Chojniczanki wzmocnił Łukasz Hanzel. 28-letni pomocnik ma na swoim koncie 152. gry w ekstraklasie. W ostatnich sezonach był graczem Zagłębia Lubin i Piasta Gliwice. Do Wigier trafił także m.in. Piotr Ruszkul z Wisły Płock czy Bartłomiej Kalinkowski z Legii Warszawa. Po stronie ubytków trzeba zapisać m.in. Michała Kopczyńskiego, który wrócił do Legii.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka bardzo dobrze wystartowali w trwających rozgrywkach. Po 5. kolejkach Wigry przewodziły nawet tabeli I. ligi. Aktualnie Wigry zajmują 6. pozycję w tabeli z 11. punktami. Najskuteczniejszymi zawodnikami są Mateusz Żebrowski, Bartłomiej Kalinkowski, Tomasz Jarzębowski i Kamil Adamek mający po 2. zdobyte bramki. W kadrze Wigier znajdziemy m.in. dobrze znanego chojnickim kibicom Aleksandara Atanackovicia, który w Chojniczance spędził dwa i pół sezonu. Pół roku w Chojnicach grał także Marcin Tarnowski.

Arbitrem głównym meczu będzie Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec.

redakcja@mkschojniczanka.pl