Zapowiedź: Chrobry Głogów – Chojniczanka Chojnice

26.09.2015r.

Liga jest dla nas priorytetem i najważniejsza jest teraz regeneracja, bo w niedziele czeka nas ciężkie spotkanie – mówił w czwartkowy wieczór trener Mariusz Pawlak, po wygranej w Pucharze Polski. Zawodnicy i sztab szkoleniowy do Głogowa udali się już w sobotę rano.

Postawa Chrobrego Głogów w tym sezonie to jedna z największych niespodzianek trwających rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni Ireneusza Mamrota zajmowali już nawet pozycję lidera tabeli. W ubiegłym tygodniu po porażce ze Stomilem Olsztyn, ekipa z Głogowa spadła na 7. miejsce w tabeli. Chrobry w tym sezonie zdecydowanie lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie zdobył 10 punktów. Natomiast w domowych meczach, najbliższy rywal Chojniczanki ugrał tylko 4. punkty.

Istotnym wzmocnieniem Chrobrego było wypożyczenie z Lecha Poznań Szymona Drewniaka. 22-letni środkowy pomocnik na swoim koncie ma 2. bramki i 2. asysty co czyni go najbardziej kreatywnym graczem drużyny prowadzonej przez trenera Mamrota. Od 5. kolejki podstawowym bramkarzem Chrobrego jest były gracz Chojniczanki – Karol Szymański. Latem Chrobrego opuścił Michał Ilków-Gołąb, który trafił do Miedzi Legnica. Pod koniec okienka transferowego, znalazł się jednak z powrotem w Głogowie, gdzie może liczyć na grę w pierwszym składzie. W drużynie gospodarzy niedzielnego meczu nie gra już Tomasz Zając.  Zdobywca bramki dla Chrobrego w meczu rundy wiosennej w Chojnicach zakończył swoje wypożyczenie do Głogowa i aktualnie jest graczem Korony Kielce.

Chojniczanka do Głogowa udała się bez Wojciecha Lisowskiego, który w niedzielnym meczu otrzymał 4. żółtą kartkę w sezonie. Do dyspozycji trenera Mariusza Pawlaka jest za to pauzujący z Dolcanem – Rafał Grzelak.

redakcja@mkschojniczanka.pl