Marcin Biernat: Kluczem do zwycięstwa była dobra organizacja gry w defensywie

28.09.2015r.

Rozmowa z Marcinem Biernatem po meczu Chrobry Głogów – Chojniczanka Chojnice.

Na pewno cieszą trzy punkty, bo byliśmy po ciężkim meczu z GKS-em Bełchatów i każdy z nas zastanawiał się jak w niedzielę będziemy wyglądać pod względem fizycznym. Wytrzymaliśmy jednak kondycyjnie trudy tego spotkania i wygraliśmy w Głogowie 1:0, choć mogliśmy zwyciężyć wyżej. Nie wykorzystaliśmy przecież rzutu karnego, a w końcówce mieliśmy także kilka klarownych sytuacji gdzie wychodziliśmy 3. na 1. czy 4. na 1. Kluczem do zwycięstwa była dobra organizacja gry w defensywie, bo Chrobry nie stworzył sobie zbyt wiele naprawdę groźnych okazji do zdobycia bramki – relacjonuje spotkanie obrońca Chojniczanki, Marcin Biernat.

Biernat wraz z Damianem Podleśnym trafili do najlepszej jedenastki 11. kolejki I. ligi według tygodnika Piłka Nożna, a gra duetu środkowych obrońców: BiernatKieruzel, była bardzo chwalona. – Takie opinie od osób, które oglądały dane spotkanie zawsze cieszą, bo każdy lubi być chwalonym i o to przecież chodzi, żeby grać jak najlepiej. Chrobry od samego początku szukał sposobu na rozmontowanie naszej defensywy. Bardzo szybko zdobyliśmy bramkę i to chyba miało największy wpływ na to, że się cofnęliśmy. Gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, bo to oni musieli gonić wynik i stąd wynikały ich kolejne sytuacje – dodaje Marcin Biernat.

Chojniczanka po wygranej nad Bełchatowem i awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie zagra z Legią Warszawa jest już w zupełnie innych nastrojach niż niecałe dwa tygodnie temu po meczu z Bytovią.  – W szatni już czasem można coś usłyszeć o meczu z Legią, ale na razie na tym spotkaniu się nie skupiamy, bo ten mecz jest dopiero pod koniec października. Dla nas najważniejsza jest liga, a do meczu z Legią zdążymy rozegrać jeszcze parę kolejek, dlatego na chwilę obecną najważniejszy jest dla nas najbliższy mecz z Zawiszą Bydgoszcz. Puchar Polski to taki dodatkowy smaczek – mówi Biernat

redakcja@mkschojniczanka.pl