Zapowiedź: Chojniczanka – Zawisza Bydgoszcz

02.10.2015r.

W sobotę po 5. sezonach przerwy Chojniczanka ponownie zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz.

W obydwóch meczach z Zawiszą z sezonu 2010/2011, żółto-biało-czerwoni schodzili z boiska pokonani. W Chojnicach Zawisza wygrał 1:2, a zwycięstwo zespół z Bydgoszczy zapewnił sobie w ostatniej minucie meczu. Rewanż w Bydgoszczy nie był już taki wyrównany, bo Chojniczanka przegrała aż 3:0. Podopieczni Grzegorza Kapicy mieli w tamtym spotkaniu kilka bardzo groźnych sytuacji, ale tego dnia nic nie chciało wpaść do siatki.

Kadra Zawiszy w porównaniu do ubiegłego sezonu znacznie się zmieniła. Z wiodących postaci z ubiegłego sezonu w Bydgoszczy udało się zatrzymać jedynie Kamila Drygasa i Micę. Drużynę opuścili m.in. Alvarinho, Iwan Majewskij, Jakub Wójcicki, Josip Barisić czy Luka Marić. W trakcie sezonu kontrakt z klubem rozwiązał także trener Mariusz Rumak. Byłego szkoleniowca Lecha Poznań zastąpił Maciej Bartoszek. Natomiast po stronie transferów do klubu trzeba zapisać m.in. Szymona Lewickiego – aktualnego lidera klasyfikacji strzelców I. ligi (7. bramek), Sylwestra Patejuka, Piotra Stawarczyka czy Krzysztofa Nykiela, których znamy z boisk ekstraklasy. Po 10. kolejkach, Zawisza zajmuje drugie miejsce w tabeli z 18 punktami i jest najskuteczniejszym zespołem w tym sezonie I. ligi.

Głównym arbitrem meczu Chojniczanka – Zawisza Bydgoszcz będzie Marek Opaliński z Legnicy. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Biuro Prasowe

MKS Chojniczanka 1930 Chojnice