Testy wydolnościowe piłkarzy Chojniczanki

Skomentuj

W piątek piłkarze Chojniczanki na Modraku przechodzili testy wydolnościowe.

Od samego początku przygotowań żółto-biało-czerwonym towarzyszy typowa zimowa aura. Pogoda jednak nie pokrzyżowała planów i wszystkie zajęcia zaplanowane na piątek odbyły się zgodnie z przewidywaniami. Od rana gracze z Chojnic zmagali się z testem wydolnościowym, a popołudniu udali się na odnowę biologiczną.

Zespół był podzielony na czteroosobowe grupy. Łącznie w badaniach udział wzięło 20 zawodników. Ocenę wydolności fizycznej naszych zawodników sprawdziliśmy za pomocą progresywnego testu mleczanowego. W niedzielę powinniśmy znać już wyniki tych badań. Dzięki tym badaniom będziemy wiedzieć jak mamy zaprogramować i zindywidualizować cały okres przygotowawczy. Ten test pomaga określić możliwości zawodników. – mówi trener Piotr Gruszka.

Piątkowe badania odbyły się pod okiem dr. hab Marcina Andrzejewskiego z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dr. Andrzejewski od wielu lat pracuje w piłce nożnej. Współpracował m.in. z Lechem Poznań i Śląskiem Wrocław.

Zarówno w sobotę, poniedziałek i wtorek będziemy odbywać jeden trening dziennie. W środę udamy się na sparing do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zagramy z Koroną Kielce. Po środowym sparingu będziemy zwiększać intensywność treningów i w niektóre dni odbędą się dwa treningi i tak aż do wyjazdu na obóz w Niechorzu. Jak poznamy wyniki badań ustalimy także zajęcia indywidualne dla tych graczy, którzy będą tego potrzebowali. – komentuje trener Gruszka.

Nowy szkoleniowiec Chojniczanki ma już za sobą pierwsze dni w klubie z Mickiewicza 12 – Czuję się tutaj bardzo dobrze. To były dopiero dwa dni, ale wiem, że wszystko będzie w porządku. Mamy tutaj dobry zespół. Tutaj w klubie czuję się jak u siebie. Jeżeli jest ktoś nowy i nikogo nie zna to można być na początku troszeczkę zagubionym, ale tego w moim przypadku nie ma. Znam tutaj wiele osób; zawodników czy członków sztabu szkoleniowego także to na pewno ułatwia to wejście do zespołu. – twierdzi pierwszy trener Chojniczanki.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” Chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi