Zapowiedź: Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice

1 Comment

Przed piłkarzami Chojniczanki dwa spotkania z lokalnymi rywalami. W środę żółto-biało-czerwoni udadzą się do Grudziądza, a w niedzielę u siebie zagrają z Drutex-Bytovią Bytów.

Grudziądz to najbliższy wyjazd Chojniczanki w rundzie wiosennej. Mecze z Olimpią zawsze maja także dodatkowy smaczek, jako starcie z lokalnym przeciwnikiem. Teraz będzie to także mecz dwóch ekip, które liczą się w walce o Ekstraklasę. Emocji w środowy wieczór nie powinno zabraknąć. Nie dziwi więc, że mecz będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport. Początek spotkania już o godzinie 18:00.

Olimpia Grudziądz to prawdziwi „rycerze wiosny”. Zespół Jacka Paszulewicza ma świetną wiosnę. Olimpia w 12 meczach zdobyła 26 punktów, co stawia ją na drugim miejscu w tabeli meczów rundy wiosennej. Ten dobry wynik i potknięcia czołówki spowodowały, że Olimpia Grudziądz wywindowała z 11 pozycji na 2. W tym roku Olimpia u siebie nie przegrała, a punkty straciła tylko raz (remis z Wigrami Suwałki).

W składzie Olimpii na pewno zabraknie najlepszego strzelca drużyny – Karola Angielskiego. Popularny „Anglik” to wicelider klasyfikacji strzelców ligi (14 bramek). Przeciwko Chojniczance nie zagra, gdyż w meczu 29 kolejki z Wigrami Suwałki doznał urazu twarzoczaszki, po tym jak został kopnięty w twarz przez rywala. W kadrze meczowej nie powinno za to zabraknąć byłego gracza Chojniczanki, Daniela Ferugi. „Fery” trafił do Grudziądza w przerwie zimowej i wiosną zagrał w 11 ligowych meczach zdobywając 2 bramki i zaliczając 4 asysty.

Natomiast w Chojniczance na pewno zabraknie Piotra Kieruzela, który pauzuje za nadmiar kartek (dwa mecze pauzy po meczu z Górnikiem). Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Derbina. W rundzie jesiennej w meczu przeciwko Olimpii, Chojniczanka zdobyła pewne trzy punkty. Jak będzie w środę? Walka trwa i nikt nie ma zamiaru odpuszczać.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” Chojnice
fot. Daniel Frymark / www.weekendfm.pl

 

1 Komentarz do “Zapowiedź: Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi