Transfer nr 4: Radosław Janukiewicz

Radosław Janukiewicz będzie od przyszłego sezonu nowym bramkarzem Chojniczanki. Janukiewicz związał się z chojnickim klubem rocznym kontraktem.

Ostatnim klubem 33-letniego bramkarza było norweskie Strömsgodset IF, gdzie spędził ostatnie pół roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Norwegii rozegrał 5 spotkań. Wcześniej, Janukiewicz był bramkarzem m.in. Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin czy Śląska Wrocław. W polskiej Ekstraklasie bronił w 107 meczach. W 23 spotkaniach zachował czyste konto.

Nowy bramkarz Chojniczanki najdłuższy czas spędził w Pogoni Szczecin, z którą zmierzymy się już w najbliższy piątek. Dla „Portowców” zagrał łącznie w 173 meczach. W maju 2014 roku otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski na mecz z reprezentacją Niemiec.

janukiewicz2Witamy w klubie!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” Chojnice