Mateusz Borowski z profesjonalnym kontraktem

Skomentuj

17-letni wychowanek klubu, Mateusz Borowski podpisał profesjonalną umowę z Chojniczanką i został włączony do pierwszej drużyny.

Mateusz Borowski od najmłodszych lat gra w juniorskich zespołach Chojniczanki. Ostatnio grał w zespole Juniora B1 prowadzonego przez trenera Mirosława Czuryło oraz V-ligowych rezerwach Chojniczanki pod wodzą trenera Leszka Szanka. Nominalną pozycją Mateusza Borowskiego jest atak.

BorowskiMateusz, to syn Andrzeja Borowskiego, legendarnego napastnika naszego klubu. Popularny „Borówa” w barwach Chojniczanki zdobył 499 bramek. Mecz pożegnalny Andrzeja był zarazem pierwszym meczem Mateusza w seniorskim zespole Chojniczanki. Syn zmienił na placu gry swojego ojca w trakcie sparingu z Widzewem Łódź rozgrywanym z okazji 80-lecia klubu w 2010 roku. Wtedy na koszulce Borowskiego pojawił się napis „Ja strzeliłem 499 bramek…resztę strzeli syn”. Mamy nadzieję, że Mateusz pójdzie w ślady ojca. Powodzenia!

BorowskiBiuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi