Historia spotkań z Rakowem Częstochowa

Skomentuj

Sobotnie starcie Chojniczanki z Rakowem Częstochowa będzie siódmym bezpośrednim starciem między tymi zespołami.

Bilans pojedynków między Chojniczanką, a Rakowem jest korzystny dla zespołu z Chojnic. Chojniczanka wygrywała dwa razy, a raz wygrywał Raków. Emocji w starciach pomiędzy tymi zespołami nigdy nie brakowało. Już w pierwszym meczu tych drużyn, zarówno Chojniczanka (Slawomir Ziemak) i Raków (Maciej Gajos) nie wykorzystali swoich rzutów karnych. Gajos podchodził do jedenastki w ostatniej minucie meczu, ale świetnie jego intencje wyczuł Krzysztof Baran. Dzisiaj Ci zawodnicy grają już w Ekstraklasie. Tamten mecz (na zdjęciu) rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach.  Rok później w Chojnicach, żółto-biało-czerwoni wygrali po główce Michała Steinke…także w ostatniej minucie meczu. Ostatni raz z Rakowem mierzyliśmy się cztery lata temu. Mimo tego, że Chojniczanka przegrywała do przerwy 1:0, podopiecznym Mariusza Pawlaka udało się w drugiej części gry odwrócić losy meczu.

06.11.2010: Chojniczanka – Raków Częstochowa 1:1 (1:0)