Zapowiedź: Raków Częstochowa – Chojniczanka

Skomentuj

Serię trzech spotkań w tydzień piłkarze Chojniczanki kończą w Częstochowie.

Ostatnie dni były dla Chojniczanki bardzo udane. Błyskawicznie udało się zrehabilitować po wpadce w Niepołomicach. W lidze, zespół Krzysztofa Brede wygrał 3:0 ze Stomilem i kilka dni później z takim samym wynikiem udało się odprawić z kwitkiem GKS Bełchatów w Pucharze Polski. Czasu na wytchnienie nie było, gdyż już w piątek przed południem odbył się ostatni trening przed meczem z Rakowem i chwilę później drużyna udała się na południe Polski.

Drużyna Rakowa Częstochowa swoją przygodę w Pucharze Polski zakończyła już w rundzie wstępnej, gdzie odpadła z Wisłą Puławy. Natomiast ligowa inauguracja była już bardziej udana. W pierwszej kolejce, beniaminek zdobył ważny punkt w meczu z Miedzią Legnica, a tydzień później, w Niepołomicach, po emocjonującym meczu zgarnął komplet punktów pokonując Puszczę 3:2.

Najbliższy rywal Chojniczanki to bardzo silny beniaminek, który może namieszać w rozgrywkach Nice 1 Ligi. Zespół Marka Papszuna poprzedni sezon zakończył na pierwszym miejscu w II lidze, odnosząc tylko trzy porażki. W kadrze nie brakuje doświadczonych zawodników, mających za sobą występy w Ekstraklasie. Są to m.in. Tomasz Wróbel (171 występów w Ekstraklasie), Piotr Malinowski (133 mecze w Ekstraklasie), Przemysław Oziębała (81 meczów) czy Adam Czerkas (55 meczów). Jak na razie jednak, w rozgrywkach I ligi strzelają nowi zawodnicy. Dwie bramki na swoim koncie ma Jose Embalo, a jedno trafienie zaliczył Andrzej Niewulis.

Początek meczu z Rakowem Częstochowa o godzinie 17:30. W naszym serwisie przeprowadzimy obszerną tekstową relację live z tego spotkania, na którą już teraz zapraszamy.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi