Krzysztof Brede i Marek Papszun po meczu Raków – Chojniczanka

Skomentuj

Pomeczowe wypowiedzi trenerów: Krzysztofa Brede (Chojniczanka) i Marka Papszuna (Raków Częstochowa).

Krzysztof Brede (Chojniczanka): Chciałbym pogratulować swojej drużynie. Jechaliśmy na bardzo trudny mecz. Był to dla nas intensywny tydzień. Graliśmy ze Stomilem Olsztyn, potem jechaliśmy do Bełchatowa na mecz Pucharu Polski i teraz przyjechaliśmy do Częstochowy. Dużo czasu spędziliśmy w autokarze, dlatego tym bardziej jestem dumny z zespołu. Drużyna nie pękła w trudnym momencie i utrzymała koncentrację. Wyszło spore doświadczenie naszych zawodników, takich jak Radek Janukiewicz czy Paweł Zawistowski. Słowa uznania dla chłopaków, za wykonanie w tygodniu tak ciężkiej pracy. Trzy zwycięstwa z czego dwa wyjazdowe. Dziękuję także sztabowi szkoleniowemu, szczególnie fizjoterapeutom za to co zrobili w tygodniu, bo mieliśmy bardzo krótki czas między spotkaniami. Doceniamy klasę rywala z którym dzisiaj graliśmy. Raków to dobrze ułożony zespół. Przed meczem rozmawiałem z trenerem gospodarzy i mówiłem mu, że dawno nie widziałem tak dobrze zorganizowanej drużyny. Przy analizie zwracaliśmy chłopakom uwagę na mocne strony Rakowa.

Marek Papszun (Raków Częstochowa): Wygrać dzisiaj z nami to była naprawdę duża sztuka, dlatego gratuluję trenerowi i zespołowi Chojniczanki zwycięstwa w tym meczu. Nie sposób było nie wygrać tego meczu, mając tyle sytuacji. Remis byłby tutaj wynikiem krzywdzącym. Piłka jest jednak taka, że jeżeli jesteś niezadowolony z tego co możesz mieć, to nie masz nic. Tak jak w życiu. I teraz tak się stało. Jeżeli trener Chojniczanki jest zadowolony z postawy swoich zawodników, to ja mogę być wręcz dumny ze swoich graczy i z tego co dzisiaj pokazali. To był najlepszy mecz mojej drużyny tutaj w Częstochowie. Niestety wynik jest dla nas bezwzględny, ale to nie może zaciemnić poziomu gry. Wierzę, że ta karta się odwróci i następnym razem dopisze nam więcej szczęścia. Doświadczenie doświadczenie i niczym nie umniejszam tutaj zespołowi Chojniczanki, ale myślę, że z moim doświadczeniem strzeliłbym dzisiaj trzy bramki.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
fot. PressFocus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi