Zapowiedź: Stal Mielec – Chojniczanka Chojnice

5 komentarzy

W piątek 13 października Chojniczanka w 13. kolejce Nice 1 Ligi zmierzy się ze Stalą Mielec, piątą drużyną zaplecza Ekstraklasy.

1 października minął rok od objęcia ówczesnego beniaminka I ligi przez Zbigniewa Smółkę. Przez ten czas wiele się z podkarpackim zespole zmieniło – czasy seryjnych porażek są już odległą historią (po 11 kolejkach sezonu 2016/17 Stal zajmowała 17 miejsce w tabeli z bilansem zwycięstw/remisów/porażek 1/5/5 oraz najgorszym bilansem bramkowym – 9:21). Wiosną 2017 roku spokojnie zapewniono sobie utrzymanie, latem dokonano licznych wzmocnień (m.in. podstawowy napastnik Dejan Đermanović – najlepszy strzelec zespołu (3 gole w lidze), pomocnik Łukasz Wroński, bracia Mateusz i Waldemar Gancarczykowie czy brazylijski defensor Leandro), a teraz praca u podstaw byłego bramkarza m.in. Odry Opole czy Polaru Wrocław daje swoje plony. Chociaż wydaje się, że mogłyby być one jeszcze wydajniejsze – Biało-Niebiescy są dobrze poukładaną drużyną, jednak grają w kratkę. Świadczy o niej seria trzech meczów bez zwycięstwa – 0:1 z Odrą, 1:1 z Zagłębiem, 0:2 z Wigrami.

1

Ostatnie pięć meczów Stali Mielec (flashscore.pl)

 Do tej pory Chojniczanka spotykała się z mielczanami trzykrotnie. Wszystkie mecze rozegrane były w sezonie 2016/17. 10 sierpnia 2016 w 1/16 finału Pucharu Polski MKS wygrał 2:0, miesiąc później w Chojnicach padł taki sam wynik, a w kwietniu na stadionie w Mielcu Żółto-Biało-Czerwoni odnieśli kolejne zwycięstwo – tym razem 1:0. Zatem Stal może czuć się szczególnie zdeterminowana jutrzejszego wieczoru, tym bardziej, że walka toczy się na samym szczycie Nice 1 Ligi.

2Sędzią spotkania będzie 32-letni Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. W tym sezonie sędziował on w 7 meczach (6 kolejek 1 Ligi i 1 mecz PP). Pokazał w nich 13 żółtych kartek, nie ukarał nikogo czerwoną, podyktował za ta 3 jedenastki.

Jego 8 mecz rozpocznie się o 20:45 na Stadionie MOSiR w Mielcu. Transmisja w Polsat Sport Extra. Serdecznie zapraszamy!

Filip Gierszewski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

5 Komentarze do “Zapowiedź: Stal Mielec – Chojniczanka Chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi