Trener Krzysztof Brede na stażu we Fiorentinie

Trener Chojniczanki, Krzysztof Brede, rozpoczął w weekend swój staż we włoskim klubie AC Fiorentina.

Choć w pierwszym zespole rozpoczął się już okres urlopów, to pierwszy trener naszego zespołu jak na razie nie planuje odpoczynku, lecz stawia na dalszy rozwój. W najbliższych dniach szkoleniowiec Chojniczanki będzie podpatrywał cały cykl szkoleniowy w drużynie dwukrotnego Mistrza Włoch i przyjrzy się jak funkcjonują wszystkie grupy piłkarskie tego klubu. Trener Brede miał już także możliwość obejrzenia na żywo ligowego spotkania Fiorentiny z Sassuolo, które zakończyło się wygraną „Violi” 3:0. Co ciekawe, zawodnikiem Fiorentiny jest Bartłomiej Drągowski, który pracował m.in właśnie pod okiem Krzysztofa Brede w Jagiellonii Białystok.

Ekipa z Florencji obecnie plasuje się na 7 pozycji w tabeli Serie A. Staż trenera Brede potrwa przez tydzień.