Pierwszy zimowy sparing

Skomentuj

Po pięciu dniach od wznowienia treningów, Żółto-Biało-Czerwoni rozegrają swój pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Będzie to pojedynek z zajmującą 16 miejsce w Ekstraklasie po rundzie jesiennej Pogonią Szczecin.

Portowcy są drużyną, która w pierwszej połowie sezonu 2017/18 spisywała się raczej poniżej oczekiwań – wspomniane wyżej ostatnie miejsce w lidze i odpadnięcie w 1/8 finału Pucharu Polski poskutkowały zmianą zatrudnionego latem trenera, Macieja Skorży oraz sfinalizowaniem tej zimy już trzech transferów – w Szczecinie pojawili się Dawid Blanik (ex-GKS Tychy, 4 bramki w I lidze jesienią), Łukasz Budziłek (ex-Lechia Gdańsk, bramkarz Chojniczanki w sezonie 2016/17), a także wypożyczony z Zagłębia Lubin Adam Buksa.

Z obecnych zawodników Granatowo-Bordowych najważniejszymi postaciami są Łukasz Załuska (21 meczów w tym sezonie w Ekstraklasie, 5 czystych kont), środkowy obrońca Lasza Dwali (17 występów), lewy obrońca Ricardo Nunes (20/21 pełnych spotkań), prawy obrońca Cornel Rapa (17 występów), pomocnik Kamil Drygas (19 występów, 2 gole) oraz napastnik Adam Frączczak, najlepszy strzelec drużyny (7 bramek w 17 meczach Ekstraklasy).

Obecnym trenerem, który zastąpił pracującego w Szczecinie od czerwca 2017 Skorżę, jest Niemiec Kosta Runjaic – były szkoleniowiec zespołów z Darmstadt, Duisburga, Kaiserslautern i Monachium (TSV 1860). Jego dotychczasowy bilans w Szczecinie to 2 wygrane, 2 remisy i 2 porażki, chociaż należy tu nadmienić, że oba zwycięstwa nadeszły dopiero w ostatnich kolejkach Ekstraklasy w roku 2017.

Chojniczanka nigdy nie mierzyła się z Pogonią o punkty. Za to zespól ze Szczecina jest częstym rywalem żółto-biało-czerwonych w trakcie okresu przygotowawczego. Ostatni mecz (7 lipca 2017) pomiędzy tymi zespołami zakończył się wynikiem 4-2 na korzyść Chojniczanki.

W gwoli przypomnienia – pierwszy mecz w tym roku Chojniczanka rozegra 13.01 o godzinie 15:00 na boisku przy ulicy Pomarańczowej w Szczecinie.

Filip Gierszewski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi