Sparing nr 1: Pogoń Szczecin – Chojniczanka 1:1 (1:0)

Skomentuj

W pierwszym sparingu w 2018 roku, żółto-biało-czerwoni zremisowali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:1.

POGOŃ SZCZECIN – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:1 (1:0)
1:0 – Adam Frączczak (26′)
1:1 – Tomasz Boczek (54′)

POGOŃ: 53. Łukasz Budziłek (68, 26. Jakub Bursztyn) – 2. Cornel Râpă (46, 24. David Niepsuj), 40. Sebastian Walukiewicz (46, 21. Sebastian Rudol), 25. Lasza Dwali (46, 23. Jarosław Fojut), 15. Hubert Matynia – 11. Spas Delew (46, 29. Marcin Listkowski), 4. Jakub Piotrowski (46, 6. Rafał Murawski), 20. Tomasz Hołota (67, 14. Kamil Drygas), 10. Dawid Kort (46, 55. Sebastian Kowalczyk), 9. Adam Frączczak (46, 77. Ricardo Nunes) – 18. Adam Buksa (67, 54. Maciej Żurawski).

CHOJNICZANKA:
I połowa: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski, 15. Tomasz Boczek, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka – 23. Jacek Podgórski, 85. Hubert Wołąkiewicz, 5. Paweł Zawistowski, 10. Andrzej Rybski, 45. Adam Ryczkowski – 17. Tomasz Mikołajczak.
II połowa: Grzegorz Wnuk – 19. Karol Fila, 26. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek (90, 22. Dawid Schulz), 3. Maciej Dampc – 8. Jakub Bąk, 5. Oskar Paprzycki, Rafał Grzelak, 14. Krzysztof Danielewicz, 9. Jakub Biskup – 21. Emil Drozdowicz.

Podopieczni Krzysztofa Brede to spotkanie rozpoczęli w podobnym składzie co w ostatnich ligowych spotkaniach z rundy jesiennej.
W zespole rywali debiutował natomiast były zawodnik Chojniczanki, Łukasz Budziłek.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze, którzy w tej części gry wypracowywali sobie też więcej sytuacji bramkowych. Chojniczanka często szukała prób z dystansu. Bliski zdobycia gola był m.in. Jacek Podgórski, po którego uderzeniu piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Adam Frączczak, który dobił strzał Adama Buksy.

Na drugą połowę, Chojniczanka wyszła w zupełnie innym zestawieniu. Na placu gry pozostał jedynie Tomasz Boczek i jak się okazało kilka minut później, była to bardzo dobra decyzja, gdyż środkowy defensor żółto-biało-czerwonych zdobył wyrównującą bramkę. Nie była to zwykła bramka, gdyż Boczek popisał się efektowną przewrotką w polu karnym czym kompletnie zaskoczył defensywę Portowców. Zarówno gospodarze jak i goście mieli jeszcze swoje sytuację, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Następny sparing piłkarze Chojniczanki rozegrają w następną sobotę. Rywalem będzie Gwardia Koszalin.

Cały mecz oraz bramki można obejrzeć w materiale z transmisji Pogoń TV:

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
fot. archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi