Tomasz Boczek: Trzeba dobrze przepracować ten okres

Skomentuj

Rozmowa ze zdobywcą jedynej bramki dla Chojniczanki w meczu z Pogonią – Tomaszem Boczkiem.

W sobotę żółto-biało-czerwoni rozegrali pierwszy mecz sparingowy w 2018 roku. Spotkanie z Pogonią Szczecin zakończyło się remisem 1:1.
Wiadomo, że pierwszy sparing po przerwie zimowej jest taki szarpany. Widać, że brakuje zajęć z piłką. W tym okresie pracuje się głównie nad motoryką. Myślę, że ten sparing można określić jako pozytywny. Można powiedzieć, że był to mecz z zespołem, który jest „oczko” nad nami – ostatnia drużyna Lotto Ekstraklasy mierzyła się z liderem Nice 1 Ligi. W pierwszej połowie było widać, że to nasz pierwszy sparing po dłuższej przerwie. Pogoń nieco nas zdominowała, ale ta przewaga nie była aż tak duża. W drugiej części gry to spotkanie się wyrównało. Co prawda wynik w sparingach nie ma większego znaczenia, to jednak gra się po to, żeby wygrywać – mówi Tomasz Boczek.

Tomek zakończył to spotkanie ze strzeloną bramką i to z przewrotki. W rundzie jesiennej w barwach Chojniczanki zdobył dwie bramki. Co ciekawe, swoją karierę zaczynał nie jako obrońca, lecz jako napastnik. – To były bardzo odległe czasy, dokładnie w trampkarzach. Pół żartem, pół serio często się mówiło, że zawsze najsilniejszy i najwyższy grał w ataku. Z racji mojego wzrostu wystawiano mnie wtedy z przodu. To nie była przewrotka, tylko takie kopnięcie za siebie (śmiech). Było mało czasu do takiej prawdziwej przewrotki, dlatego postarałem się sytuacyjnie uderzyć piłkę w bramkę i koniec końców wyszło to całkiem fajnie. Cieszę się, że ten strzał dał nam bramkę. To jednak nie jest najważniejsze. Trzeba dobrze przepracować ten okres żeby w marcu być w pełni sił – twierdzi Boczek.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi