Bałtyk Gdynia na koniec zgrupowania w Cetniewie

Skomentuj

Po sparingu z Lechią Gdańsk – pierwszej porażce Żółto-Biało-Czerwonych w tym okresie przygotowawczym, czas na podjęcie innej trójmiejskiej drużyny. Naszym następnym przeciwnikiem będzie Bałtyk Gdynia, trzeci zespół drugiej grupy III ligi po rundzie jesiennej.

Bałtyk to po Elanie Toruń kolejna ekipa licząca się w walce o awans do II ligi, której przyjdzie się tej zimy zmierzyć z Chojniczanką. Do liderujących torunian brakuje jej jedynie dwóch punktów. Jest to drużyna preferująca otwarty, ofensywny styl gry, o czym świadczy najwyższa liczba strzelonych bramek w rozegranych siedemnastu meczach – 38. Dodajmy, że nikt inny w tych rozgrywkach, oprócz zajmującego drugie miejsce Świtu Skolwin (36), nie zdołał przekroczyć granicy 28 zdobytych goli jesienią. Niestety dla gdynian, równoważy się to z ich liczbą wpuszczonych bramek (17), co jest najgorszym wynikiem w pierwszej szóstce ligi.

Pewnymi punktami w zespole trenera Sebastiana Letniowskiego (pracującego w klubie od czerwca ubiegłego roku) są przede wszystkim najlepsi strzelcy – Mateusz Kuzimski (12 goli w lidze, 1486 minut w 17 meczach), Adam Duda (8 goli, 1324 min w 16 meczach) oraz Juliusz Letniowski (7 goli, 1508 min w 17 meczach).

Ci zawodnicy są oczywiście bardziej ofensywnie usposobieni – ci, którzy najczęściej biorą na barki odpowiedzialność za własną bramkę to bramkarz Marcin Matysiak (7 czystych kont w 16 meczach) oraz obrońcy Przemysław Kostuch, Przemysław Szur (obaj po 16 spotkań ligowych) i Adrian Kochanek (14 meczów). Niedociągnięciem byłoby niewymienienie w gronie filarów drużyny Łukasza Duszkiewicza – pomocnika, który zagrał we wszystkich spotkaniach w tegorocznej III lidze, opuszczając tylko ostatnie 3 minuty meczu z Energetykiem Gryfino (3-0).

W ostatnim miesiącu nie obyło się bez zmian kadrowych w gdyńskiej drużynie. Bałtyk opuściło trzech zawodników – bramkarz Michał Bartkowiak, obrońca Arkadiusz Proena i napastnik Damian Podkański (wszyscy obecnie bez klubu), zaś pojawili się wypożyczony z chojnickiego zespołu Przemysław Czerwiński oraz były zawodnik Stali Rzeszów – Michał Marczak.

Spotkanie z Bałtykiem Gdynia będzie zwieńczeniem zimowego obozu przygotowawczego chojnickiego MKS-u w Cetniewie. Odbędzie się w sobotę 10 lutego o godzinie 11:00 we Władysławowie-Cetniewie. Zaraz po nim nasi piłkarze powrócą do Chojnic, gdzie zostaną im trzy tygodnie treningów preparujących do startu rundy wiosennej.

Filip Gierszewski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi