Zmarł Stefan Polasik

2 komentarze

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy że w dniu 28.02.2018 zmarł Stefan Polasik, były zawodnik, trener i członek zarządu MKS Chojniczanka 1930, a także tata Prezesa naszego klubu, Macieja Polasika.

Stefan Polasik urodził się w 1933 roku i już od najmłodszych lat zdradzał spore zainteresowanie piłką nożną, zaczynając od gry w zespołach juniorskich Chojniczanki. W latach 1952 – 1957 był już zawodnikiem pierwszego zespołu, który występował wtedy w III-lidze. W roku 1957 zaczął trenować grupy juniorskie Chojniczanki, a dwa lata później prowadził seniorską drużynę. W roli szkoleniowca pierwszej drużyny Chojniczanki, Stefan Polasik pracował w latach 1959-1960, 1961-1964 i 1967-1971.

Stefan Polasik przez całą karierę zawodniczą i trenerską związany był z Chojniczanką. To właśnie przy Mickiewicza 12 święcił swoje sukcesy piłkarskie i trenerskie. W późniejszych latach był także członkiem zarządu klubu. Z zawodu był nauczycielem. Z jego inspiracji w Chojnicach powstało wiele sportowych obiektów. Był także pomysłodawcą spisania pierwszej kroniki z okazji pięćdziesięciolecia Chojniczanki. Za osiągnięcia w pracy zawodowej i sukcesy w działalności społecznej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Brązowym Krzyżem Zasługi. Nie bez przyczyny uznawany jest za jedną z ikon chojnickiego futbolu.

Cała żółto-biało-czerwona społeczność MKS Chojniczanka 1930 S.A. pragnie złożyć rodzinie najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie w piątek 2 marca o godzinie 13:30 w kaplicy Domu Pogrzebowego w Chojnicach. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu komunalnym w Chojnicach. Różaniec w kaplicy przy Starym Szpitalu o godzinie 18:30.

Mecz towarzyski 01.05.1972 rok. Chojniczanka lata 60 – Chojniczanka 1972 (Stefan Polasik trzeci od lewej)

Przed meczem – lata 50 (Stefan Polasik pierwszy z prawej)

Drużyna KS Chojniczanka po wygranym 2:1 meczu z Bałtykiem Gdynia. Rok 1955 (Stefan Polasik trzeci z prawej)

Lata 50. Przerwa w meczu na stadionie przy Mickiewicza 12 (Stefan Polasik pierwszy z lewej)

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

2 Komentarze do “Zmarł Stefan Polasik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi