Radosław Janukiewicz: Szeroka kadra to nasz atut

1 Comment

Rozmowa z Radosławem Janukiewiczem przed meczem z Odrą Opole.

Świetna runda za panem, 11 czystych kont jesienią, został pan także nominowany do jedenastki roku I ligi Polskiego Związku Piłkarzy. Jaki jest sekret sukcesu Radosława Janukiewicza?
Na pewno dobra współpraca z całym zespołem, bo, jak dobrze wiemy, w dzisiejszej piłce obrona zaczyna się już od napastnika, a kończy na bramkarzu. Jesteśmy zgranym monolitem, dobrze się między sobą komunikujemy i to się przekłada na takie wyniki.

Przez długi czas grał pan w Ekstraklasie, ostatnio również pół sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Norwegii. Czy po tylu latach spędzonych w najwyższych ligach nie było panu trudno przestawić się na grę na nieco niższym szczeblu?
Nie miałem propozycji z wyższych lig, dlatego zdecydowałem się przystąpić do rozmów z tutejszym dyrektorem sportowym oraz trenerem. Ci określili mi jaki mają plan na zespół i jak to ma wyglądać. Mi to odpowiadało, szybko się dogadaliśmy, stąd moja obecność tutaj.

Czym więc dla pana przede wszystkim różni się I liga od Ekstraklasy?
Dla mnie – całą otoczką medialną. Ekstraklasa jest dobrze opakowana poprzez transmisje telewizyjne, są też piękne stadiony. Być może jest w niej prezentowany nieco wyższy poziom niż w I lidze, ale nie ma też jakiegoś wielkiego przeskoku.

Pomówmy zatem o najbliższym meczu. Co Radosław Janukiewicz może nam powiedzieć  o Odrze Opole, naszym następnym rywalu?
Drużyna z czołówki tabeli, u siebie wygrała z nami 2-1. Są groźni, ale to oni przyjeżdżają do nas i mamy nadzieję, że postawimy im nasze warunki gry i to oni będą musieli się do nas dostosować, a co za tym idzie – odniesiemy zwycięstwo. Aczkolwiek piłka nie raz uczyła już pokory, więc musimy się do tego meczu dobrze przygotować, bo na pewno nie będzie to łatwe spotkanie.

Pojawiła się też długa przerwa między ostatnim a następnym meczem o punkty…
Dokładnie. Ta przerwa bardzo nam się wydłużyła. Niestety, nie mamy wpływu na aurę. Nie mamy też jeszcze podgrzewanej murawy… My, z naszej strony – piłkarze i sztab szkoleniowy – byliśmy w stu procentach przygotowani na tamte spotkania. Mimo wszystko w jakiś sposób przegraliśmy z pogodą i teraz będzie trzeba to wszystko nadrabiać.

No i właśnie przez te przełożenia marcowych meczów przed Chojniczanką bardzo ciężki kwiecień: 7 spotkań do rozegrania, czasem nawet co dwa dni. Co będzie odgrywało decydującą rolę podczas tego „maratonu”?
Myślę, że nasza szeroka kadra. Jeśli spojrzy się na listę naszych zawodników, to na pierwszy rzut oka widać, że jest dużo ludzi do grania i mam nadzieję, że to będzie nasz atut.

A kto, według pana, będzie najtrudniejszym rywalem w tych kwietniowych spotkaniach?
Tak naprawdę runda dopiero co się zaczęła, więc trudno mi jest na tę chwilę na to pytanie odpowiedzieć. Wydaje mi się, że każdy mecz będzie ciężki, w każdym zwycięstwo trzeba będzie „wyszarpać”. Nie wyróżniałbym żadnego z rywali na tyle, by mówić o nim, że jest najmocniejszy z tej stawki. Przyjeżdżają do nas drużyny z „czuba” ligi i jest to dobra okazja do potwierdzenia swojej siły i klasy oraz odskoczenia im na większy dystans punktowy.

To które drużyny z tego „czuba” tabeli mają najlepsze predyspozycje do walki o awans?
Moim zdaniem duże szanse ma Miedź Legnica, zimą dobrze wzmocnił się Raków Częstochowa, na pewno groźna będzie też Stal Mielec, no i nie można zapomnieć o drużynach ze Śląska, czyli Katowicach czy Sosnowcu. Nie chciałbym też pomijać wielu innych drużyn, bo każdy ma ambicje, by osiągnąć upragniony awans, a tak naprawdę wszystko i tak weryfikuje boisko.

Filip Gierszewski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

1 Komentarz do “Radosław Janukiewicz: Szeroka kadra to nasz atut

  • Przegraliśmy wygrywany mecz w Opolu , bo zapomnieliśmy , że Odra świetnie gra z kontrataku . Mecze wygrywają ” indywidualności „, ale gra się dla drużyny . M K S ! M K S ! M K S !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi