Adam Ryczkowski: Żałujemy straconej bramki

Adam Ryczkowski został uznany bohaterem 24. kolejki Nice 1 Ligi. Poniżej, przytaczamy fragment rozmowy z Adamem, serwisu Gol24.

W sobotnim meczu oba zespoły miały pretensje do sędziego o nieodgwizdanie karnych. Jak oceniasz jego decyzje na chłodno i po obejrzeniu powtórek?
Nam się karny należał bezdyskusyjnie. A czy Odrze? Hm, niewykluczone. W końcu był kontakt i choć nastąpił po nim strzał, to jednak arbiter miał prawo wrócić do przewinienia.
Dopiero drugi raz zagrał w Chojniczance Maciej Górski, któremu asystowałeś. Jak ci się z nim współpracowało?
Nie tylko on, ale też Sebastian Steblecki. Cóż, grało się dobrze. Obaj byli przygotowani do grania. Myślę, że z perspektywy trybun wyglądali w porządku. Jako drużyna konsekwentnie realizowaliśmy plan. Raz coś wyszło, raz nie. Najważniejsze, że wynik się zgadza.
Nie myślałeś, żeby samemu wykończyć akcję na 1:0?
Chciałem uderzyć, ale obrońcy zdążyli się pode mnie ustawić. Wybrałem podanie do Maćka Górskiego i słusznie, bo on był wtedy lepiej ustawiony. Myślę, że ten gol jest dla niego ważny, skoro dopiero zaczął grać w Chojniczance.
Chojniczanka miała w tym meczu momenty zawahania?
Żałujemy straconej bramki. Nasza odpowiedź nastąpiła jednak ekspresowo – bodajże po czterech minutach. Generalnie mogliśmy szybciej zamknąć to spotkanie.

Czytaj więcej: http://www.gol24.pl/1-liga/a/nice-1-liga-adam-ryczkowski-bohater-24-kolejki-nice-1-ligi-gol24-rozmowa,13063252/