Tomasz Nowak: Liga jest bardzo wyrównana

1 Comment

Przedmeczowa rozmowa z kapitanem Zagłębia Sosnowiec, Tomaszem Nowakiem.

Czy po ostatnich wygranych z Odrą i Rakowem można powiedzieć, że Zagłębie jest w „gazie”?
Trudno mi powiedzieć. Cieszą nas te ostatnie mecze, które wygraliśmy, bo wygraliśmy je przede wszystkim zasłużenie. I o to nam najbardziej chodziło – żebyśmy wygrali te mecze, trochę się odbili po wcześniejszych słabszych wynikach, a także chcieliśmy wrócić do naszego stylu i do pewności wobec swoich umiejętności. Wiadomo przecież, że tylko dobre wyniki dają tą pewność i pozytywną energię.

Czy starczy tej pary na mecz z Chojniczanką?
Myślę, że tej pozytywnej pary starczy nawet do końca sezonu, natomiast wiemy, że każdy mecz jest inny i wyniki są sprawą otwartą. Do wszystkich spotkań podchodzimy z uśmiechem na twarzy, pełni nadziei. Widać było w ostatnim czasie, że praca w klubie układa się dobrze, widać po nas, że chcemy.

Jak do tego meczu podchodzi zespół Zagłębia? Jakoś specjalnie czy tak jak zwykle?
Do każdego meczu podchodzimy tak samo. Szczególnie teraz, gdy w obecnej I lidze mecze są bardzo wyrównane i tabela jest również bardzo spłaszczona. Każda kolejka pokazuje, że ktokolwiek może wygrać z kimkolwiek, więc nie dzielimy przeciwników na tych, na których mobilizujemy się bardziej, a na których mniej, bo za każdy mecz jest tyle samo punktów do zdobycia.

W Chojnicach grał pan już kilkukrotnie – zarówno w barwach Zagłębia, jak i Górnika Łęczna. Co pamięta pan z tych pojedynków?
Pamiętam mecz grając w Łęcznej, gdy było 0:0, natomiast w barwach Zagłębia pierwszą bramkę w oficjalnym spotkaniu strzeliłem w meczu z MKS-em, więc jakieś wspomnienia fajne mam. Wiem też, że gdy tutaj grałem, to w obu przypadkach remisowałem. Nie są to może jakieś specjalne wspomnienia, ale, jak zresztą wszystkie mecze, te spotkania na jakiś sposób zapadły mi w pamięci.

Awansował pan już niegdyś do Ekstraklasy: z Koroną, czy wspomnianą wcześniej Łęczną. Czy w tym roku uda się panu powtórzyć ten sukces?
Musi pan poczekać do końca sezonu. Tak jak powiedziałem, liga jest bardzo wyrównana, z tygodnia na tydzień sytuacja zmienia się diametralnie, i za każdym razem prasa mianuje nowych faworytów do awansu. My sami odpuszczamy myślenie o awansie, skupiamy się na każdym kolejnym meczu.

Filip Gierszewski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
fot. PressFocus

1 Komentarz do “Tomasz Nowak: Liga jest bardzo wyrównana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi