Chojniczanka – Zagłębie Sosnowiec 0:2

21 komentarzy

W kolejnym spotkaniu pierwszoligowego maratonu Chojniczanka Chojnice podejmowała na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec, z którym jak dotąd nigdy nie przegrała, gdy pełniła rolę gospodarza. Niestety ta passa została dziś przerwana i to goście wywożą z Chojnic trzy punkty.

Pierwsze dziesięć minut dzisiejszego spotkania było pokazem wyrachowanego i ułożone taktycznie futbolu z obu stron. Pierwsza groźniejsza akcja miała miejsce w dziesiątej minucie meczu, gdy przerzut Ryczkowskiego wyłapał pewnie Dawid Kudła. Chwilę później ostre, niskie dośrodkowanie Alexandre Cristovao próbował przeciąć Wojciech Lisowski, jednak jego interwencja skończyła się pechowym golem samobójczym.

Kolejne dwadzieścia minut było okresem wyrównanej gry – w dwudziestej minucie Emil Drozdowicz plasowanym strzałem trafił w słupek bramki strzeżonej przez Kudłę, a pięć minut później  pomylił się Adam Banasiak i nie wykorzystał sytuacji do podwyższenia wyniku przez gości.

Kluczowym momentem meczu była jego trzydziesta pierwsza minuta, gdy idealne prostopadłe podanie Emila Drozdowicza trafiło do Macieja Górskiego. Napastnik Chojniczanki stanął sam na sam
z Kudłą, lecz w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował wracający Arkadiusz Jędrych. Była to dzisiaj bezsprzecznie najlepsza sytuacja gospodarzy.

W 31. minucie nie udało się wyrównać, natomiast już dwie minuty później Alexandre Cristovao oddał fenomenalny strzał i piłka po poprzeczce wpadła do bramki Janukiewicza. Do końca pierwszej połowy więcej okazji mieli gospodarze, jednak nie udało się zmienić wyniku.

Po przerwie naszym piłkarzom nie udało się stworzyć zbyt wielu okazji bramkowych, a najgroźniejszą akcję przeprowadził w 58. minucie Sebastian Steblecki, jednak po zjawiskowej akcji  i minięciu trzech defensorów Zagłębia jego uderzenie zostało zablokowane w okolicach jedenastego metra.

Do końca meczu nie udało się niestety stworzyć realnego zagrożenia pod bramka gości,  a dodatkowo w 87. minucie meczu czerwoną kartką ukarany został Jakub Bąk.

26. KOLEJKA NICE 1 LIGA: CHOJNICZANKA – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 0:2
0:1 – Wojciech Lisowski (11′ – gol samobójczy)
0:2 – Alexandre Cristovao (34′)

CHOJNICZANKA: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski(81, 19. Karol Fila), 15. Tomasz Boczek, 85. Hubert Wołąkiewicz, 6. Przemysław Pietruszka – 71. Sebastian Steblecki, 5. Paweł Zawistowski (C), 7. Rafał Grzelak (62,19. Tomasz Mikołajczak), 45. Adam Ryczkowski – 21.Emil Drozdowicz (76, 8. Jakub Bąk), 11. Maciej Górski

ZAGŁĘBIE: 1. Dawid Kudła – 7. Tomasz Nawotka, 16. Mateusz Cichocki, 4. Arkadiusz Jędrych, 99. Tymoteusz Puchacz – 42. Alexandre Cristovao, 21. Sebastian Milewski (62, 24. Bartłomiej Babiarz), 6. Tomasz Nowak(C), 10. Callum Rzonca, 66. Adam Banasiak(71, 77. Konrad Wrzesiński) – 27. Vamara Sanogo (85, 8. Rafał Makowski)

żółte kartki: Zawistowski, Grzelak, Lisowski, Steblecki, Drozdowicz – Wrzesiński, Babiarz.
czerwona kartka: Bąk.

sędziował: Piotr Idzik (Poznań).
widzów: 1755

Dominik Wierzbicki  Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

21 Komentarze do “Chojniczanka – Zagłębie Sosnowiec 0:2

 • To nie był mecz tylko kopanina i przepychanki.Już po meczu w Chorzowie było widać,że tak jak w ubiegłym roku na wiosnę tak i teraz naszym kopaczom nie zależy na awansie.Chyba boją się o kontrakty ,że je stracą z chwilą awansu .Klub się stara by przygotować wszystko do ekstraklasy ,a piłkarze co?tylko wstyd nam przynosicie i tracicie punkty na własne życzenie.Dzisiaj to chyba tylko Ryczkowski próbował walczyć o punkty,bo reszta…Jak nie zaczniecie wygrywać meczy (i to już od środy)to polecimy w tabeli na dół .Sprawiliście kibicom duży zawód .

 • Czas trenera zmienić. .facet nie ogarnia poziomu 1 ligi..to samo jest co w zeszłym roku za Gruszki..Nie ma pomysłu na grę. .Zmienić trenera póki nie jest jeszcze za późno!

 • Mam 2-ch synków (7 i9lat) z którymi kolejny sezon wiernie kibicujemy ukochanej drużynie. Chodzę z chłopcami na mecze w słońcu i w deszczu. Czekamy do końca bo zawsze chcą przybić „piątkę” z ulubieńcami i idolami (obaj trenują w Chojniczance) Ich całe życie to piłka i Chojniczanka. Dzisiaj też czekali na „piątkę” i jak zawsze przybiliście ją moim chłopcom, za co bardzo dziękuję. Ale serce mi prawie pękło , czekali na Was przy płotku umalowani, w strojach, z szalikami i …łzami w oczach. Dzisiaj „płotek” był prawie pusty ale My byliśmy i zawsze będziemy. Panowie nie róbcie swym wiernym i oddanym malutkim kibicom zawodu po raz kolejny zawalając na pozór łatwe mecze . Wygląda to tak jak by na wejściu do extraklasy zależało tylko kibicom.
  Do zobaczenia na kolejnym meczu w środę i przybiciu kolejnej „piątki” tym razem zwycięskiej.

 • Mam 2-ch synków (7 i9lat) z którymi kolejny sezon wiernie kibicujemy ukochanej drużynie. Chodzę z chłopcami na mecze w słońcu i w deszczu. Czekamy do końca bo zawsze chcą przybić „piątkę” z ulubieńcami i idolami (obaj trenują w Chojniczance) Ich całe życie to piłka i Chojniczanka. Dzisiaj też czekali na „piątkę” i jak zawsze przybiliście ją moim chłopcom, za co bardzo dziękuję. Ale serce mi prawie pękło , czekali na Was przy płotku umalowani, w strojach, z szalikami i …łzami w oczach. Dzisiaj „płotek” był prawie pusty ale My byliśmy i zawsze będziemy. Panowie nie róbcie swym wiernym i oddanym malutkim kibicom zawodu po raz kolejny zawalając na pozór łatwe mecze . Wygląda to tak jak by na wejściu do extraklasy zależało tylko kibicom.
  Do zobaczenia na kolejnym meczu w środę i przybiciu kolejnej „piątki” tym razem zwycięskiej.
  Odpowiedz

 • Szanowny zarządzie klubu i Wy drodzy piłkarze – jeżeli już chcecie karać nas kibiców to róbcie to kulturalnie ,tzn. rozdawajcie punkty na wyjazdach a nie u siebie w domu. W taki sposób kibiców Wam nie przybędzie. Dzisiejszy mecz chyba najlepiej przedstawił sprawozdawca ” Czasu Chojnic ” , który określił, że ” Chojniczanka gra dość chaotycznie w ataku. Zagłębie wygląda na zespół, który wie po co tutaj przyjechał”. Nic dodać nic ująć. Nazwiska nie grają – a tak to wygląda u nas. Dodatkowo połowa drużyny wykartkowana ( odbije się to już na składzie w następnym meczu ). Czerwona kartka dla zawodnika który 10 min wcześniej wszedł na boisko ( a tak nawiasem mówiąc to jak się ma pańskie postępowanie Panie Bąk do pańskiej wypowiedzi umieszczonej na stronie Chojniczanki gdzie mówi Pan o poszanowaniu kibiców? ).
  Nie chciałbym popierać powyższej wypowiedzi w zakresie obawy zawodników o kontrakty ale wydaje mi się ze pan Brede zaczyna chyba powoli tego wszystkiego nie ogarniać. Mam jeszcze resztki nadziei co do awansu – jednak coraz częściej nie chce mi się łączyć słów Chojniczanka i ekstraklasa. Chojniczanka zaczyna mi przypominać Dolcana Ząbki który to przez kilka sezonów z rzędu plasował się w ścisłym czubie tabeli a nigdy nie awansował. Co się stało z tym klubem to chyba wszyscy wiedzą.
  Chojniczanka jest niestety klubem bez jakiejkolwiek charyzmy. Nie ma u nas zdecydowanego lidera ( takiego z j…. ) który by to na boisku pociągnął. Może jednak coś z trenerem ….

 • Jarek Klauzo zmień trenera póki nie jest jeszcze za póżno..bo robi się tak jak co roku na wiosne.. szkoda waszej kasy,twojej i sponsorów..Bo z tym trenerem nie będzie już wyników.. na awans to musi być trener doświadczony i z jajami.. Trenera Brede to przerosło i są tego już efekty.. To samo jest co za Gruszki w zeszłym sezonie.. Otwórzcie oczy ..

 • Trafne podsumowania kibiców a gdzie wyniki pracy sztabu szkoleniowego i piłkarzy ? Wygląda na to że 18 . 04 .skończą się nadzieje na awans . Inni potrafią grać i wygrywać a Chojniczanka odrabia ” pańszczyznę „.Za wydane pieniądze trzeba było dofinansować szkolenie młodzieży w Akademii .Kibice nie mają czym się łudzić widząc co dzieje się na boisku .

 • Trafne podsumowania kibiców a gdzie wyniki pracy sztabu szkoleniowego i piłkarzy ? Wygląda na to że 18 . 04 .skończą się nadzieje na awans . Inni potrafią grać i wygrywać a Chojniczanka odrabia ” pańszczyznę „.Za wydane pieniądze trzeba było dofinansować szkolenie młodzieży w Akademii .Kibice nie mają czym się łudzić widząc co dzieje się na boisku .

 • Moim zdaniem jest przedwczesne wołanie o odwołanie trenera,Chojna jest w czołówce i nie grozi jej spadek.Wiem,aspiracje były na ekstraklasę ,apetyt wzrasta w miarę jedzenia,no jest zawód pewien,jeszcze nic straconego,a w ogóle kiedyś nie do pomyślenia ,że Chojniczanka sprawiła zawód remisując z 14 krotnym mistrzem Polski Ruchem Chorzów czy wygrywając np z Zagłębiem Sosnowiec i inne potyczki

 • No cóż pisałem, że trzeba strzelać bramki i być czujnym w obronie. Q pierwszej połowie myślałem, że jestem na towarzyskim meczu 1 i 3 ligi. Chojniczanka pokazała, że nie zależy jej na awansie do ekstraklasy a kibiców ma w głębokim poważaniu.
  Druga połowa była lepsza ale zdolności zdobywania bramek poszły w „las”. Jeśli nie potrafimy wygrywać u siebie to zapomnijmy, że zawodnicy chcą awansować do ekstraklasy. Dwa remisy na wyjeździe, przy buńczucznych zapowiedziach, że interesują nas tylko 3 punkty były zapowiedzią nadchodzącego kryzysu formy (patrz wiosna 2017 roku) i nasuwa się pytanie czy awansu do extra klasy pragną tylko kibice ?
  Czekamy na środę i na mecz z GKS Katowice i jeśli tym razem nie będzie 3 punktów to marzenia o awansie do extra klasy trzeba będzie włożyć między bajki ….
  A tak nawiasem: mecz u siebie a sprawozdania z konferencji prasowej trenerów nie ma na stronie Chojniczanki. Czyżby jakieś zmiany ?

 • Jestem przekonany ,że z trenerem Bartoszkiem byśmy spokojnie weszli do ekstraklasy już w zeszłym roku .Każdy wie,jak wielkim i doświadczonym jest ten trener (obecnie jest wolny)

 • Niektórzy zawodnicy zasiedzieli sie chyba w Chojnicach już zbyt długo. Niewiele już są w stanie tej drużynie zaoferować.

 • Korekty w składzie trener zapowiedział.
  Zobaczymy jakie ? Korekty to już powinny być po meczu z Ruchem , zwłaszcza w obronie- wystarczy zobaczyć jak tracimy bramki i jak zachowują się nasi stoperzy ( błędy juniorskie w ustawieniu ). Dobrze ktoś napisał ze większości zawodników nie zależy na awansie bo to oznacza koniec ich w Chojniczance bo na extra są za starzy i za słabi. Dla kilku 1 liga to już za duzo ale widać brak jaj u trenera żeby zrobić zmiany w składzie. Gra cały czas tą samą 11 choć niektórzy nie nadają się nawet żeby na ławce siedzieć , ale widocznie jak w większości klubów są układy i układziki. Pp weekendzie przy braku punktów trener będzie tylko wspomnieniem i może wtedy przyjdzie trener z jajami i zrobi co trzeba.

 • Wczoraj w kolejce po bilet stał były zawodnik Chojniczanki oraz były mieszkaniec mieszkania na stadionie Jacek Tobolski . Naprawdę dobra opcją oraz pokazaniem szacunku było by aby tacy piłkarze mogli wchodzić za darmo na mecze Chojniczanki .

 • Może i Grzelak nie jest zbyt młody to jednak często to On robi grę i dobrze rozdziela piłki w środku pola.Jest dobry technicznie i waleczny.Ja bym Go tak szybko nie skreślał.Moim zdaniem ja bym Go wstawiał na drugą połowę ,gdzie potrzeba podkręcić tempo gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi