Zapowiedź: Chojniczanka – Stal Mielec

4 komentarze

W środę, 9 maja, o godzinie 20:00 Chojniczanka podejmie na własnym stadionie Stal Mielec  – to będzie piąte bezpośrednie spotkanie obu drużyn. Dobrym prognostykiem dla chojnickich kibiców jest fakt, że we wszystkich dotychczasowych meczach górą byli nasi piłkarze.

 

Jeżeli można powiedzieć coś konkretnego o formie Stali Mielec, to tylko tyle, że jest ona równie nieregularna jak w przypadku innych zespołów z czołówki tabeli Nice 1. Ligi. Podopieczni Zbigniewa Smółki zaczęli wiosnę od dwóch zwycięstw, by w siedmiu kolejnych meczach zdobyć siedem punktów, a po tym wszystkim rozprawili się 3:0 z rewelacyjnymi ostatnimi czasy Wigrami Suwałki.

O ile trudno cokolwiek wnioskować na podstawie formy obu zespołów, to praktycznie pewne może być jedynie to, że między słupkami bramki gości stanie Radosław Majecki. Okrzyknięty wielkim talentem 18-letni bramkarz, którego do Mielca wypożyczono z Legii Warszawa, w tym sezonie zagrał 28 na 29 możliwych spotkań.

Z pewnością złą wiadomością dla gości jest to, że rozerwane zostanie defensywne trio, które gra praktycznie wszystkie mecze „od deski do deski”, a mianowicie Kiercz, Leandro i Grodzicki. Ten ostatni ukarany został w ostatnim spotkaniu czerwonym kartonikiem i nie będzie mógł zagrać w środowym meczu.

Stal Mielec to zespół z największą liczbą strzelonych bramek w lidze, ale, co ciekawe, trudno w ich szeregach ofensywnych znaleźć  piłkarza szczególnie wiodącego w tym elemencie – ciężar zdobywania goli rozkłada się stosunkowo równomiernie na wielu piłkarzy. Pewnym wyjątkiem jest Jakub Arak (wypożyczony zimą z Lechii Gdańsk), który w dziesięciu wiosennych meczach zdobył aż pięć bramek. Innymi ważnymi elementami w ataku mielczan są Dejan Djermanović czy Michał Janota, strzelec bramki dającej wyrównanie w pamiętnym meczu przeciwko Odrze Opole.

Arbitrem środowego meczu będzie Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec znany z ekstraklasowych boisk. Bardzo prawdopodobne jest to, że w środę po jego ostatnim gwizdku jedna z mierzących się drużyn znajdzie się lub pozostanie w fotelu wicelidera.

Dominik Wierzbicki / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

 

 

4 Komentarze do “Zapowiedź: Chojniczanka – Stal Mielec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi