Komunikat Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN

1 Comment

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN 7 czerwca 2018 roku rozpatrzyła wniesione odwołanie naszego klubu od decyzji Komisji Licencyjnej ds. Licencji Klubowych PZPN w dniu 30 maja 2018 roku. Po przeanalizowaniu odwołania, Komisja postanowiła:

„I. W stosunku do Klubu MKS Chojniczanka Chojnice – zmieniła decyzję w ten sposób, że nałożyła na Klub sankcję regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 7.500 zł zamiast pierwotnych 30.000 zł oraz uchyliła nadzór finansowy nałożony na Klub.
II. W stosunku do Klubu Wigry Suwałki SA – zmieniła decyzję w ten sposób, że przyznała Klubowi licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 oraz nałożyła na Klub sankcję regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 5.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
III. W stosunku do Klubu Drutex Bytovia Bytów – zmieniła decyzję w ten sposób, że przyznała Klubowi licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 z nadzorem finansowym w celu monitorowania bieżącej sytuacji finansowej Klubu.
IV. W stosunku do Klubu Stomil Olsztyn – zmieniła decyzję w ten sposób, że przyznała Klubowi licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 oraz nałożyła na Klub sankcję regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 25.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
V. W stosunku do Klubu Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji – postanowiła utrzymać w mocy decyzję o nieprzyznaniu Klubowi licencji na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019.

Powyższe decyzje są ostateczne.

W związku z podjętymi decyzjami Polski Związek Piłki Nożnej, informuje iż baraż o udział w rozgrywkach I ligi pomiędzy drużynami Garbarnia Kraków i Pogoń Siedlce, zostanie rozegrany zgodnie z pierwotnie zaplanowanym terminie.”

1 Komentarz do “Komunikat Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN