Znamy komplet drużyn w sezonie 2018/19 Nice 1 Ligi

Po środowym meczu barażowym, rozstrzygnęła się ostatnia niewiadoma, która dotyczyła składu rozgrywek Nice 1 Ligi w sezonie 2018/19.

Ostatnim zespołem, który zagwarantował sobie grę na zapleczu Ekstraklasy jest Garbarnia Kraków. Zespół z Krakowa wygrał w dwumeczu z Pogonią Siedlce i wraca po 44 latach do 1 Ligi. Wcześniej, awans zapewniły sobie zespoły GKS-u 1962 Jastrzębie, ŁKS-u Łódź oraz Warty Poznań, które zagrają w lidze zamiast spadkowiczów – Górnika Łęczna, Olimpii Grudziądz oraz Ruchu Chorzów.

Z każdym z beniaminków zmierzymy się po raz pierwszy w historii.

Miejsce Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec, które uzyskały awans do Lotto Ekstraklasy zajęli spadkowicze z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce –  Bruk-Bet Termalika Nieciecza i Sandecja Nowy Sącz. Z Bruk-Bet Termaliką po raz ostatni mierzyliśmy się w sezonie 2014/15, natomiast z Sandecją w sezonie 2016/17.

Skład Nice 1 Ligi w sezonie 2018/19:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów, GKS Tychy, GKS Katowice, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Raków Częstochowa, Stal Mielec, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, GKS 1962 Jastrzębie, ŁKS Łódź, Warta Poznań, Garbarnia Kraków.