Znamy komplet drużyn w sezonie 2018/19 Nice 1 Ligi

Skomentuj

Po środowym meczu barażowym, rozstrzygnęła się ostatnia niewiadoma, która dotyczyła składu rozgrywek Nice 1 Ligi w sezonie 2018/19.

Ostatnim zespołem, który zagwarantował sobie grę na zapleczu Ekstraklasy jest Garbarnia Kraków. Zespół z Krakowa wygrał w dwumeczu z Pogonią Siedlce i wraca po 44 latach do 1 Ligi. Wcześniej, awans zapewniły sobie zespoły GKS-u 1962 Jastrzębie, ŁKS-u Łódź oraz Warty Poznań, które zagrają w lidze zamiast spadkowiczów – Górnika Łęczna, Olimpii Grudziądz oraz Ruchu Chorzów.

Z każdym z beniaminków zmierzymy się po raz pierwszy w historii.

Miejsce Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec, które uzyskały awans do Lotto Ekstraklasy zajęli spadkowicze z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce –  Bruk-Bet Termalika Nieciecza i Sandecja Nowy Sącz. Z Bruk-Bet Termaliką po raz ostatni mierzyliśmy się w sezonie 2014/15, natomiast z Sandecją w sezonie 2016/17.

Skład Nice 1 Ligi w sezonie 2018/19:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów, GKS Tychy, GKS Katowice, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Raków Częstochowa, Stal Mielec, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, GKS 1962 Jastrzębie, ŁKS Łódź, Warta Poznań, Garbarnia Kraków.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi