Deleu zawodnikiem Chojniczanki

3 komentarze

Siódmym zawodnikiem, który dołączył do naszego zespołu został Luiz Carlos Santos Deleu. Brazylijczyk posiadający także obywatelstwo polskie związał się z naszym klubem rocznym kontraktem.

Deleu to nominalny prawy obrońca, który może zagrać także na lewym boku obrony oraz prawej pomocy. Z naszym zespołem trenuje od wtorku 3 lipca. W Polsce znany jest przede wszystkim z występów w Lechii Gdańsk oraz Cracovii. Łącznie na boiskach Ekstraklasy rozegrał 178 meczów w których zdobył 6 bramek. Na swoim koncie ma także występy na najwyższym szczeblu rozgrywek w Brazylii. W tamtejszej Campeonato Brasileiro Série A rozegrał 13 spotkań w Clube Náutico Capibaribe. Sezon 2017/18 w wykonaniu 34-letniego zawodnika to 5 meczów Ekstraklasy w barwach Cracovii oraz 1 spotkanie w Nice 1 Lidze w Miedzi Legnica.

Słyszałem wiele dobrych opinii o Chojniczance i Chojnicach. Bardzo się cieszę, że będę także tak blisko Gdańska. Chojniczanka buduje silny zespół i jestem bardzo zadowolony, że mogę do niego dołączyć. Widzę, że wiele ludzi ma wątpliwości wobec mojej osoby ze względu na wiek, ale ja nie zapomniałem jak się gra w piłkę. Jestem zdrowy i po mojej stronie z pewnością nie zabraknie pełnego zaangażowania. Będę walczył w każdym meczu i mam nadzieję, że będę mógł pomóc Chojniczance już w pierwszym spotkaniu – mówi Deleu.

Witamy w Chojniczance!

3 Komentarze do “Deleu zawodnikiem Chojniczanki