Kamil Sylwestrzak wraca do Chojniczanki!

7 komentarzy

To nie koniec transferowych ruchów Chojniczanki. Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem naszego zespołu został Kamil Sylwestrzak. 29-letni obrońca związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem i rozpocznie przygotowania z zespołem już od najbliższego poniedziałku.

Tym samym jest to powrót Sylwestrzaka do Chojniczanki po prawie 6 latach przerwy. Przypomnijmy, że popularny „Małpa” reprezentował nasz klub w rundzie jesiennej sezonu 2012/13, kiedy to trafił do Chojnic z Chrobrego Głogów. W żółto-biało-czerwonych barwach zagrał w 17 ligowych meczach i 2 spotkaniach Pucharu Polski. Po bardzo udanej jesieni, Kamil zapracował na transfer do ekstraklasowej Korony Kielce, która wykupiła defensora z naszego zespołu. Przez te ostatnie sześć i pół sezonu, Kamil Sylwestrzak rozegrał 119 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce strzelając w nich 14 bramek. Ostatnie dwa lata spędził natomiast w Wiśle Płock. Zarówno z gry w Chojnicach jak i w Ekstraklasie, Kamil dał się poznać jako ogromny walczak z bardzo wysokimi umiejętnościami. Nowy gracz naszego zespołu przez ostatnie lata był uznawany za jednego z czołowych lewych obrońców w kraju.

Kamil reprezentował nasze barwy przez jedną rundę, ale dał się poznać jako niesamowity walczak i dobry charakter zespołu. Jego dobra dyspozycja sportowa zaowocowała transferem do ekstraklasy. W Koronie Kielce zapracował na kapitańską opaskę. Przez cały ten czas miał kontakt z wieloma osobami w naszym klubie. Bywał w Chojnicach, przyjechał także świętować awans do pierwszej ligi. Bardzo się cieszę, że Kamil wraca na stare śmieci i liczę, że szybko wróci na boisko i znowu pokaże to, za co tak go tutaj ceniliśmy – mówi wiceprezes Chojniczanki, Jarosław Klauzo.

Kamil Sylwestrzak to bardzo uniwersalny zawodnik, gdyż może zagrać zarówno na lewym boku defensywy jak i na środku obrony. W swojej karierze grał także jako lewy pomocnik. To ósmy transfer do klubu przed inauguracją sezonu 2018/19. Wcześniej informowaliśmy o pozyskaniu Seweryna Michalskiego, Janusza Surdykowskiego, Wojciecha Trochima, Tomasza Foszmańczyka, Miłosza Przybeckiego, Serhiy Pylypchuka i Deleu.

Kamil, witamy z powrotem w Chojnicach!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

7 Komentarze do “Kamil Sylwestrzak wraca do Chojniczanki!

  • Deleu musi ” nauczyć się ” grać dla drużyny , bo jak będzie chciał być ” gwiazdą ” to zaczną Mu zazdrościć i będzie tak jak z Lewandowskim na Mistrzostwach . ” Kłania się ” więc rola Trenera żeby wszystko ustawiał . Jeżeli w Chojniczance dokonuje się tak dużo ” wyborów ” więc chyba jest myśl dlaczego to się robi ? Nie stać Nas , żeby marnować dobre pomysły ! W meczu jest ważny każdy zawodnik i każda minuta . Wyszkolenie techniczne Deleu może robić ” różnicę ” dla Chojniczanki !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi