Transfery i wypożyczenia młodych zawodników Chojniczanki

4 komentarze

W ostatnim czasie w Chojniczance trwał spory ruch transferowy związany z młodymi zawodnikami naszego klubu. Poniżej zamieszczamy listę graczy, którzy odeszli z Chojniczanki.

Dawid Kiedrowicz -> Legia Warszawa
Transfer definitywny do zespołu juniorów Legii Warszawa. Urodzony w 2004 roku wychowanek naszego klubu, był podstawowym zawodnikiem drużyny Juniora C2 prowadzonego przez trenera Macieja Kuczkowskiego. Chojniczanka miniony sezon I ligi wojewódzkiej trampkarzy zakończyła na wysokiej, trzeciej pozycji.

Kacper Madej -> Lech Poznań
Transfer definitywny do zespołu juniorów Lecha Poznań. Podobnie jak Dawid Kiedrowicz, Kacper także jest wychowankiem Chojniczanki i był podstawowym zawodnikiem Juniora C2 Trampkarz.

Tim Schopinski -> Lechia Gdańsk
Wypożyczenie do zespołu juniorów Lechii Gdańsk. Urodzony w 2002 roku wychowanek naszego klubu był zawodnikiem zespołu Juniora B1 prowadzonego przez trenera Mirosława Czuryło. Poprzedni sezon Junior B zakończył na drugiej pozycji w tabeli I ligi wojewódzkiej. Dwa lata temu, Schopinski był częścią drużyny która wygrała Pomorską Ligę Juniorów C2.

Rafał Majtyka -> Gwardia Koszalin
Wypożyczenie do Gwardii Koszalin. Poprzedni sezon Rafał także rozegrał w drużynie z Koszalina. W poprzednim sezonie, Gwardia spadła z II ligi i nowy sezon rozpocznie w rozgrywkach III ligi grupa II. Majtyka w pierwszym zespole Chojniczanki rozegrał jeden mecz ligowy i jeden mecz Pucharu Polski.

Arkadiusz Widelski -> Sokół Kleczew
Transfer definitywny do Sokoła Kleczew. Arkadiusz był wypożyczony do Sokoła Kleczew w poprzednim sezonie, który to jego zespół zakończył na siódmym miejscu w III lidze grupa II. Widelski w pierwszym zespole Chojniczanki rozegrał jeden mecz.

Jeremiasz Grela -> Górnik Konin
Wypożyczenie do Górnika Konin. Jeremiasz poprzednią rundę spędził w rezerwach Chojniczanki, a w rundzie jesiennej był wypożyczony do Wierzycy Pelplin. Nowy klub Greli występuje w III lidze grupa II, gdzie w poprzednim sezonie uplasował się na 14 pozycji w tabeli.

Mateusz Borowski -> Gwiazda Karsin
Wypożyczenie do Gwiazdy Karsin. Mateusz w poprzednim sezonie był włączony do pierwszej drużyny Chojniczanki, gdzie jednak nie udało mu się zadebiutować. Był za to podstawowym zawodnikiem rezerw Chojniczanki. Gwiazda Karsin poprzedni sezon Klasy Okręgowej grupa Gdańsk II zakończyła na trzecim miejscu.

Piotr Kręcki -> Bałtyk Gdynia
Transfer definitywny do Bałtyku Gdynia. Piotr w poprzednim sezonie był włączony do pierwszej drużyny Chojniczanki, ale na pierwszoligowych boiskach nie pojawił się ani razu. Podobnie jak Mateusz, grał głównie w drużynie rezerw Chojniczanki.
Bałtyk Gdynia to trzecia drużyna minionego sezonu w III lidze grupa II.

Przemysław Czerwiński -> Bałtyk Gdynia
Transfer definitywny do Bałtyku Gdynia. Przemek poprzednią rundę spędził na wypożyczeniu w Bałtyku, gdzie rozegrał 10 meczów. W pierwszej drużynie Chojniczanki zagrał łącznie w 35 meczach w sezonach 2014/15 i 2015/16. W III-ligowym Bałtyku będzie grał z byłymi zawodnikami naszej drużyny – Jakubem Biskupem, Adamem Dudą i Piotrem Kręckim.

Dawid Machalewski -> Wda Lipusz
Wypożyczenie do Wdy Lipusz. Dawid był obrońcą drużyny rezerw Chojniczanki, gdzie pełnił także funkcję kapitana. Za sobą ma także treningi w pierwszej drużynie Chojniczanki. Wda Lipusz to beniaminek IV ligi pomorskiej. W pierwszym meczu swojej nowej drużyny, Dawid wyszedł w pierwszym składzie.

Bartosz Ważyński -> Wda Lipusz
Wypożyczenie do Wdy Lipusz. Bartek podobnie jak Dawid tworzył blok defensywny rezerw Chojniczanki, ale może zagrać również jako defensywny pomocnik. Także zadebiutował już w nowym klubie.

W najbliższym czasie poinformujemy także o transferach do rezerw Chojniczanki oraz drużyn juniorskich.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

4 Komentarze do “Transfery i wypożyczenia młodych zawodników Chojniczanki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi