Zapowiedź: Chojniczanka – Stomil Olsztyn

2 komentarze

Po dwóch tygodniach przerwy Chojniczanka wraca do gry. Jej najbliższym rywalem będzie uplasowany na piętnastym miejscu Stomil Olsztyn.

Duma Warmii pogrążona jest ostatnio w niemałym kryzysie, spowodowanym trzema kolejnymi porażkami. Dodatkowo, zespół Kamila Kieresia w żadnym z tych meczów nie zdołał ustrzelić choćby jednej bramki. Warto tutaj nadmienić, iż w tym sezonie Stomil nie zagrał u siebie jeszcze żadnego meczu, co spowodowane jest wymianą płyty boiska na olsztyńskim stadionie.

Latem przy Piłsudskiego doszło do kilku zmian, lecz nie tylu, aby można było mówić o rewolucji kadrowej. Owszem, odeszli wyróżniający się Artur Siemaszko (powrót z wypożyczenia do Zagłębia Lubin) i Wiktor Biedrzycki (przeszedł do Górnika Zabrze), lecz poza nimi Olsztyna nie opuścił żaden inny równie ważny zawodnik.

Pojawili się za to powracający z różnych wojaży Dominik Kun i Łukasz Jegliński, a na zasadzie wypożyczenia sprowadzony został obiecujący napastnik Michał Góral. Ważne dla olsztynian było również zatrzymanie na dłużej doświadczonego dyrygenta środka pola – Grzegorza Lecha.

Wciąż jednak w szeregach Stomilu trudno o więcej wybijających się indywidualności. Siłą kolektywu Kamila Kieresia jest zgranie samego zespołu. A ustawiany jest najczęściej w typowym wariancie ustawienia 4-5-1. Olsztyńskiej bramki strzeże Michał Leszczyński, a regularną czwórkę obrońców tworzą (od lewej) Szywacz – Sołowiej – Wełnicki – Kuban. Parą środkowych pomocników przeważnie są Miłosz Trojak i Marcin Strojecki, zaś przed nimi, w roli „10” ustawiany jest Grzegorz Lech. Skrzydłami zajmują się Dominik Kun (lewe) oraz Piotr Głowacki (prawe), zaś na szpicy gra młody, nieokrzesany Michał Góral.

Historia bezpośrednich pojedynków Chojniczanki ze Stomilem sięga 2013 roku, kiedy to Żółto-Biało-Czerwoni zaliczali swój debiutancki sezon na pierwszoligowych boiskach. Od tamtego momentu doszło do dziesięciu takich spotkań, spośród których chojniczanie wychodzili zwycięsko pięciokrotnie. Trzy razy zwyciężali olsztynianie, zaś dwukrotnie padał remis.

W ostatnim sezonie oba tego typu mecze miały miejsce w czasie pierwszej jego połowy. Dwukrotnie zwyciężał MKS – w sierpniowym spotkaniu 3:0, a w listopadowym, kończącym ówczesną rundę jesienną, 1:0.

Jedenasty pojedynek Żółto-Biało-Czerwonych ze Stomilem odbędzie się w sobotę, 15 września, o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim w Chojnicach.

Filip Gierszewski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

2 Komentarze do “Zapowiedź: Chojniczanka – Stomil Olsztyn

  • Niektórzy lokalni kibice narzekają , że nie wypatrzono w Chojniczance Recy . Natomiast teraz , gdy zadebiutował w reprezentacji Polski , nikt nie komentuje ? ! Pytanie . Czy na pewno w Kolejarzu Chojnice , w Chojniczance był wielkim piłkarzem ? ! Czy tylko był człowiekiem o wielkim charakterze , który później , przez lata , jako sportowiec wyrobił sobie dynamikę , poprzez ćwiczenia fizyczne . Wyrobił uelastycznienie przez gimnastykę . Chodzi o jego obecne umiejętności : wyrzut z autu ( mocne ręce ) ; dynamikę , szybkość oraz przewroty ( salta ) , które robił jako ” cieszynki ” w Wiśle Płock . MKS ! MKS ! MKS !

  • A co tu komentować? Dzięki Pawlakowi Arek robił karierę.A gdyby został w Chojniczance to kto by go zauważył. Wyszło mu to tylko na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi