Maciej Bartoszek pierwszym trenerem Chojniczanki!

6 komentarzy

Zarząd klubu MKS „Chojniczanka 1930” S.A. informuje, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Maciej Bartoszek. Umowa z Maciejem Bartoszkiem będzie obowiązywać do czerwca 2019 roku. Trener Bartoszek zastąpił na tym stanowisku Przemysława Cecherza, który prowadził Chojniczankę przez ostatnie miesiące.

Ostatnio trener Maciej Bartoszek pracował w klubach Ekstraklasy – Koronie Kielce, którą wprowadził do górnej ósemki Lotto Ekstraklasy i zajął z nią 5 miejsce na koniec sezonu oraz Bruk-Bet Termalice Nieciecza, gdzie pracował od września 2017 do lutego 2018. Na swoim koncie ma także tytuł najlepszego trenera sezonu 2016/17 w Lotto Ekstraklasie.

Maciej Bartoszek wraca tym samym do Chojnic po prawie dwóch latach przerwy. Wcześniej prowadził chojnicki klub w końcówce sezonu 2015/16, gdzie jego praca znacznie przyczyniła się do utrzymania naszego zespołu na zapleczu Ekstraklasy, a po rundzie jesiennej 2016 Chojniczanka zajmowała 1 miejsce w tabeli 1 Ligi. Trener Bartoszek prowadził nasz klub w 27 meczach, a łączny bilans to 13 zwycięstw, 10 remisów i 4 porażki. Chojniczanka zdobyła w tych meczach 48 bramek, a straciła 31.

Witamy z powrotem!

Informujemy także, że drugim trenerem w sztabie szkoleniowym będzie Piotr Tworek, a asystentem Kamil Kuzera.
Piotr Tworek ostatnio był asystentem Macieja Bartoszka w Bruk-Bet Termalice Nieciecza oraz Koronie Kielce. Wcześniej był m.in. pierwszym trenerem Kotwicy Kołobrzeg, Miedzi Legnica czy Zawiszy Bydgoszcz. Natomiast Kamil Kuzera również pracował z Maciejem Bartoszkiem w Koronie Kielce i Bruk-Bet Termalice Nieciecza.

fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus

6 Komentarze do “Maciej Bartoszek pierwszym trenerem Chojniczanki!

• Szkoda ze P. Bartoszek odmowil nam prowadzenie zespolu od poczatku sezonu.
    Druga sprawa, ze nie wchodzi sie dwa razy do tej samej wody.
    Z drugiej strony zespol prowadzony przez P. Cecherza nie mial recepty na dobra gre.
    Niezly mecz z Legia i 15 minut z Odra Opole to bardzo malo!

Witamy ponownie w Chojnicach Panie Macieju!!!
    Powodzenia.

• Nareszcie zarząd zrobił krok do przodu(lepiej pózno niż wcale)Teraz czas na piłkarzy by pokazali na co ich stać i skończyli się ośmieszać(szczególnie napastnicy)

• Patrząc na konferencje prasowe trenera Cecherza można było odnieść wrażenie , że nie do końca miał On wpływ na grę Zawodników . Tymczasem ” jajo nie może być mądrzejsze od kury ” . Po to jest trener żeby podejmował decyzje , dla dobra drużyny i za to ponosi odpowiedzialność . Miejmy nadzieję , że trener Bartoszek będzie miał więcej do powiedzenia w Chojniczance i wreszcie będą wyniki , które powinien osiągać Nasz Zespół . Tytułu Trenera Roku nikt nie dostaje za nic , więc pan Bartoszek z takim AUTORYTETEM nie powinien mieć problemów z Drużyną . Gdy w 2016 roku , przyszedł do Chojnic , Drużyna była w trudnej sytuacji . Dzisiaj , z takim Składem liczymy na więcej niż to co prezentuje Chojniczanka . Trzeba jednak wiedzieć jak grać ( na pewno nie tak jak do tej pory ) , a to miejmy nadzieję wie trener Bartoszek . Chcielibyśmy , żeby Drużyna wróciła do dobrej , przerwanej ” passy ” i wierzymy że Trenerowi to się uda . Nauczka , z początku rundy może Chojniczance wyjść na dobre . Teraz mamy wszystkie ” ASY ” w ręku ! Panie Trenerze mamy nadzieję , że wracamy do gry o AWANS . MKS , MKS , MKS .