Zapowiedź: Chojniczanka – Bytovia Bytów

1 Comment

W sobotę 13 października o godzinie 17:00 Chojniczanka stanie do walki w meczu derbowym przeciwko Bytovii, obecnie siódmej drużyny Fortuna 1. Ligi.

Bytowianie mają za sobą przeciętne trzy tygodnie, w których zdołali zgromadzić dwa na dwanaście możliwych punktów. W ten sposób stracili miejsce w ścisłej czołówce ligi, które okupowali niemal od początku sezonu. W swoim ostatnim meczu ulegli beniaminkowi z Jastrzębia Zdroju 1:2.

 

Z drugiej strony, Chojniczanka też nie może uznać swoich ostatnich 21 dni za szczególnie udane. Grała jedno spotkanie ligowe więcej, więc jej dorobek w tym okresie jest nieco bogatszy: uzbierała dokładnie osiem na piętnaście potencjalnych oczek. W poprzedni weekend grając w Poznaniu z Wartą zdołała jedynie zremisować 1:1.

Zespół prowadzony przez Adriana Stawskiego spisuje się szczególnie dobrze na wyjazdach – do niedawna była na nich nawet niepokonana. Obecnie ich bilans w roli gości wynosi cztery zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka, której doznali pod koniec września w Częstochowie (1:2).

Bytovia gra przeważnie w klasycznym ustawieniu 4-2-3-1, z dwoma środkowymi pomocnikami,  ofensywnie nastawionymi skrzydłowymi i „dziesiątką” przed napastnikiem. Bramki od początku sezonu strzeże Andrzej Witan, dostępu do niej równie regularnie bronią wypożyczony z Chojniczanki Maciej Dampc oraz doświadczony Łukasz Wróbel. Prawą stroną opiekuje się Jakub Kuzdra, a lewą – Dawid Witkowski; obaj urodzeni w roku 1997. W samym środku pola zachodzą częste rotacje. Grać tam może wspomniany Kuzdra, ale ostatnio tymi pozycjami zajmują się sprowadzony latem z Genui Bartosz Wolski, a także defensywnie nastawiony Patryk Burzyński. Pomiędzy nimi, a grającym na szpicy Juliuszem Letniowskim (autorem 5 bramek w tym sezonie), bądź zastępującym go w razie potrzeby Gracjanem Jarochem znajduje się Filip Burkhardt, który dyryguje akcjami bytowian. Po lewym skrzydle biega dobrze znany chojniczanom Michał Jakóbowski (4 bramki i 6 asyst w tej rundzie), a po prawym Mateusz Kuzimski.

Sobotni pojedynek będzie trzynastym oficjalnym starciem Chojniczanki z Bytovią. Jak dotąd bilans tych meczów wychodzi na korzyść Żółto-Biało-Czerwonym, którzy wygrali w sześciu takich spotkaniach. Czterokrotnie zwyciężali bytowianie (ostatni raz 16 września 2015 – aż 6:1), a dwukrotnie padał remis. W poprzednim sezonie z owych konfrontacji dwa razy zwycięsko wychodziła Chojniczanka; jesienią wygrała w Bytowie 3:0, a na zakończenie kampanii jeszcze wyżej, bo 4:0.

W następny weekend będziemy jednak oglądali dwie zupełnie inne, odmienione przez letnie ruchy transferowe zespoły. Mimo to, jedno jest pewne – takiego pojedynku nie można opuścić! Serdecznie zapraszamy na mecz derbowy z Bytovią w tę sobotę, na godzinę 17:00 na Stadion Miejski przy ulicy Mickiewicza 12!

Filip Gierszewski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

1 Komentarz do “Zapowiedź: Chojniczanka – Bytovia Bytów

  • fajna analiza,ale jak mogliscie zapomniec o naszym liderze mlodziezowcu Letniowskim.To on jest naszym najgrozniejszym zawodnikiem i od niego zaczyna sie skład.pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi