Historia meczów z Sandecją Nowy Sącz

1 Comment

W najbliższą sobotę po raz dziesiąty w historii zmierzymy się z Sandecją Nowy Sącz.

Nowy Sącz to bardzo trudny teren do zdobywania punktów. Sandecja w tym sezonie jeszcze nie przegrała na własnym stadionie, a sięgając do historii bezpośrednich spotkań to Chojniczanka w Nowym Sączu jeszcze nigdy nie wygrała. Najbliżej wygranej w Nowym Sączu, żółto-biało-czerwoni byli w sezonie 2016/17, gdzie w końcówce meczu sędzia nie uznał bramki Tomasza Mikołajczaka, który dobijał strzał po obronionym rzucie karnym przez golkipera Sandecji.

Kilka miesięcy temu, emocji nie brakowało także w bezpośrednim starciu tych zespołów przy Mickiewicza 12. Chojniczanka prowadziła z Sandecją 3:1 do 85 minuty meczu. Gdy wydawało się, że już nic złego nie może się wydarzyć, chojniczanie stracili prowadzenie po bramkach Mariusza Gabrycha w 85 minucie i Macieja Korzyma w doliczonym czasie gry.

Historia spotkań
28.09.2013: Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
Maciej Ropiejko 16′
26.04.2014: Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)
Adam Mójta 56′ (z rzutu karnego) – Paweł Iwanicki 45′
6.09.2014: Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)
Mouhamadou Traore 24′ (z rzutu karnego) – Tomasz Mikołajczak 84′ (z rzutu karnego)
4.04.2015: Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
Paweł Zawistowski 16′, 69′ – Bartłomiej Dudzic 89′
15.08.2015: Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 3:1 (0:0)
Oleksandr Tarasenko 55′, Sebastian Szczepański 82′, Bartosz Sobotka 90′ – Paweł Zawistowski 64′
05.03.2016: Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
Maciej Małkowski 58′
04.10.2016: Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
Mariusz Kryszak 62′ (samobójczy) – Paweł Zawistowski 71′
29.04.2017: Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1)
Marcin Biernat 90′ – Filip Piszczek 5′, Adrian Danek 79′
20.07.2018: Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (2:0)
Wojciech Trochim 3′, Hubert Wołąkiewicz 10′ – z rzutu karnego, Tomasz Boczek 61′ – Mateusz Klichowicz 13′, Mariusz Gabrych 85′, Maciej Korzym 90′

Bilans: 2 zwycięstwa Chojniczanki, 4 remisy, 3 zwycięstwa Sandecji