Chojniczanka sprawdza młodych zawodników

5 komentarzy

W ostatnich dniach przy Mickiewicza 12 trwały testy na których pojawili się młodzi zawodnicy z różnych stron Polski, wychowankowie klubu z drużyny rezerw oraz zespołów juniorskich, a także wypożyczeni latem z Chojnic do innych klubów.

Zajęcia odbywały się pod okiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Chojniczanki – trenera Macieja Bartoszka, asystentów Piotra Tworka i Kamila Kuzery, a także trenera odnowy biologicznej Jakuba Bahyrycza. Jaki był cel i jak przebiegały testy o tym członek zarządu klubu Rafał Zabrocki i trener Maciej Bartoszek w materiale ChojniczankaTV.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

 

 

 

5 Komentarze do “Chojniczanka sprawdza młodych zawodników

  • Świetna inicjatywa. Mam nadzieję, że kogos wartosciowego uda się wyłowić. Podobno młody Letniowski jest dobry. Warto byłoby go sprawdzić i nie dac ciała, jak w przyadku Julka.

  • Trenera i cały sztab szkoleniowy czeka trudne zadanie.Jak z „niczego”zrobić coś( w dodatku tanim kosztem).Można było już wcześniej stopniowo wdrażać młodych zawodników do 1 składu,to byśmy teraz uniknęli przymusowej „rewolucji” .Jednak lepiej pózno niż wcale.Liczę na talent i doświadczenie naszego trenera i nowe pomysły nowego dyrektora .Obyśmy wiosną ruszyli z nowymi siłami i zbudowali drużynę na miarę 1 ligi ,a w następnym roku na spokojnie pomyśleli o awansie .Ja jestem dobrej myśli ,bo gorzej i tak nie może być niż było.Powodzenia CHOJNICZANKO.

  • Trzeba postawić na szkolenie techniczne zawodników ! Dlaczego w naszych ligach gra tylu obcokrajowców ? Gdyby byli technicznie tacy ” słabi ” jak nasi , to na pewno nie mieli by u nas czego ” szukać ? Nie trzeba nikogo przekonywać jak trudno jest ” upilnować ” zawodnika dobrze wyszkolonego technicznie ( to nie tylko podbijanie piłki ) ! Nie można też tłumaczyć wszystkiego ” predyspozycjami ” ! Do przygotowania szybkościowego , kondycyjnego czy mentalnego wystarczy ” przerwa zimowa ” . UCZENIE TECHNIKI powinno zaczynać się już u najmłodszych piłkarzy i to przez trenerów , którzy POTRAFIĄ TO POKAZAĆ ! W tym przypadku , bardziej potrzebne są predyspozycje ale i wytrwałość trenujących ! Trzeba więc ” OGARNĄĆ ” wszystko , dlatego potrzebni są dobrzy trenerzy ! Jeżeli Takich mamy to czekamy na ładną grę i SUKCESY . MKS , MKS , MKS .

  • Trener Bartoszek do mnie „przemawia”. Lubię faceta za jego wiedzę i spokój. Zaczynam znowu przychodzić na mecze. Liczę na dobrą wiosnę i „gryzienie trawy”. Awans jest ważny – ale jest rzeczą wtórną. Najważniejszy jest styl gry i zaangażowanie piłkarzy „na maxa”. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

  • Obiecująca dla Chojniczanki jest wizja , którą przedstawili Nam w swoich wywiadach panowie : Zabrocki , Żurowski i trener Bartoszek . Zmiana koncepcji która nie ” wypaliła ” i postawienie na Młodzież może spełni Nasze oczekiwania ? . Może w komentarzach pomeczowych Fortuna 1. ligi TV Polsat usłyszymy więcej UZNANIA dla naszej Drużyny ? W młodych piłkarzach jest więcej entuzjazmu do treningów i chęci ” wybicia się ” ponad przeciętność . Zawodnicy dobrze wyszkoleni technicznie będą w stanie realizować założenia na mecz , ustalone przez Trenera . Dobrze rozwijający się utalentowani zawodnicy będą mogli śmiało występować nie tylko 2.-ch ale 5-6-ciu na mecz co na pewno uatrakcyjniło by widowisko . Mikołajczak czy Surdykowski mogli by wówczas spełniać taką rolę jak R. Lewandowski w Bayernie ! A w ślad za tym pójdzie wygrywanie meczów . MKS , MKS , MKS .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi