Piątek pod znakiem testów wydolnościowych

Skomentuj

W piątek piłkarze Chojniczanki przechodzili testy wydolnościowe.

Piątkowe badania odbyły się pod okiem dr Bartosza Ochmanna z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Dr Ochmann od wielu lat współpracuje m.in. z klubami piłkarskimi.

Przeprowadziliśmy trzy rodzaje testów. Pierwsze to testy składu ciała czyli tak naprawdę sprawdzenie zawartości tkanki tłuszczowej. Drugim testem był SmartErgoTest czyli test wytrzymałościowy. Na koniec wykonywaliśmy badania radarowe. Są to takie autorskie badania mocy na radarze, który bada prędkość 30 razy na sekundę. Jest to odpowiednik badania na fotokomórkach tak jakbyśmy kładli jedną fotokomórkę obok drugiej w odległości 1 centymetra od siebie na dystansie 100 metrów – mówi dr Bartosz Ochmann.

Będziemy czekać na interpretację wyników. Po jednym dniu można już określić jak to wyglądało na tle innych zespołów, ale najlepiej przeanalizować dokładne dane i je opracować. W najbliższym czasie będę w stałym kontakcie ze sztabem szkoleniowym Chojniczanki. W lutym powinniśmy zrobić jeszcze retest po to, aby sprawdzić skuteczność całego procesu przygotowawczego – mówi dr Ochmann.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi