Transfer nr 2: Paweł Żyra

2 komentarze

Paweł Żyra nowym zawodnikiem Chojniczanki. Do naszego klubu został wypożyczony z Zagłębia Lubin na okres najbliższych sześciu miesięcy.

20-latek to kolejny zawodnik o statusie młodzieżowca, który dołącza do drużyny prowadzonej przez trenera Macieja Bartoszka. Żyra może grać jako ofensywny pomocnik lub napastnik. Nowy gracz Chojniczanki to wychowanek Górnika Wałbrzych z którego w 2011 roku trafił do Zagłębia Lubin. Już w rundzie wiosennej 2015 został włączony do pierwszej drużyny „Miedziowych”, a debiut w pierwszym zespole Zagłębia zaliczył w listopadzie 2015 roku w meczu przeciwko Lechowi Poznań. Łącznie na boiskach Ekstraklasy zagrał w 15 meczach. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu zagrał w 1 meczu Lotto Ekstraklasy, 1 spotkaniu Pucharu Polski oraz 12 meczach 3-ligowych rezerw Zagłębia. W zespole rezerw zdobył w tym sezonie 2 bramki.

Paweł to młody zawodnik, ale o takiej jakości, że trudno ograniczyć się do komentarza: talent. To świetny technicznie, kreatywny piłkarz, który często szuka podań otwierających. Liczymy, że bardzo nam wiosną pomoże – mówi dyrektor sportowy, Rafał Żurowski.

Witamy w Chojniczance!

2 Komentarze do “Transfer nr 2: Paweł Żyra

• Kolejny 3-cio ligowiec brawo Chojna. Utrzymanie macie pewne do 2 ligi. Brawo za mądre 3 ligowe transfery. PS. Tego z rezerw 3 ligi korony też zakontraktujcie. Pozdrawiam