Sparing nr 4: Chemik Bydgoszcz – Chojniczanka 2:6 (1:3)

1 Comment

Wysoką wygraną Chojniczanki zakończył się sobotni sparing z trzecioligowym Chemikiem Bydgoszcz. Było to czwarte sparingowe starcie żółto-biało-czerwonych w 2019 roku.

Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem, a Chojniczanka ruszyła do ataku od samego początku meczu.
Pierwszą bramkę udało się strzelić w 25 minucie, gdzie strzałem zza pola karnego popisał się Paweł Zawistowski. Po chwili podopieczni trenera Macieja Bartoszka prowadzili już 2:0, a wszystko za sprawą akcji duetu Paweł Żyra – Jacek Podgórski. „Jaca” pewnie wykorzystał dobre zagranie „Żyrki” i pokonał golkipera Chemika. W 30 minucie kontaktową bramkę zdobył zawodnik Chemika. Chojniczanka błyskawicznie odpowiedziała bramką Janusza Surdykowskiego z rzutu karnego. Do przerwy wynik pozostał już bez zmian.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Chojniczanki i goście nie pozwolili długo czekać na czwarte trafienie. Filip Żagiel przerzucił piłkę do Miłosza Przybeckiego, a ten zagrał do Pawła Zawistowskiego, który ponownie pokonał bramkarza Chemika strzałem z dystansu. Kolejne bramki dla Chojniczanki padły już w końcówce meczu. Na pięć minut przed końcem sparingu po akcji Filipa Żagla z Rafałem Kobryniem, do siatki trafił Damian Piotrowski. Trener Maciej Bartoszek na ostatnie minuty zdecydował się wpuścić jeszcze Oskara Frygiera i ten zanotował prawdziwe wejście smoka podwyższając wynik meczu na 2:6.

Następnym rywalem Chojniczanki będzie Kotwica Kołobrzeg. Sparing z Kotwicą rozegrany zostanie w sobotę 9 lutego w Kołobrzegu.

SPARING NR 4: CHEMIK BYDGOSZCZ – CHOJNICZANKA 2:6 (1:3)
0:1 – Paweł Zawistowski (25′)
0:2 – Jacek Podgórski (27′)
1:2 – (30′)