Transfer nr 3: Filip Żagiel

2 komentarze

Filip Żagiel został oficjalnie zawodnikiem Chojniczanki. Do naszego klubu trafił z Górnika Zabrze na zasadzie transferu definitywnego. Filip w Chojniczance będzie grał z numerem 44.

20-latek to nominalny skrzydłowy. Może zagrać zarówno na prawej jak i lewej stronie pomocy. Przez ostatnie pięć lat Żagiel był zawodnikiem Górnika Zabrze, gdzie głównie grał w III-ligowych rezerwach oraz drużynie występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Nowy zawodnik naszej drużyny miał już okazję mierzyć się na zapleczu Ekstraklasy. W sezonie 2017/18 był wypożyczony do Odry Opole dla której zagrał w 17 ligowych meczach.

Filip Żagiel trenuje z pierwszym zespołem od samego początku przygotowań i miał okazję zagrać we wszystkich dotychczas rozegranych meczach sparingowych. – Spore nadzieje. Utalentowany skrzydłowy, z dryblingiem, techniką i młodzieńczą brawurą. Jest drobny, ale dobrze trzyma się na nogach. Musi jeszcze dojrzeć taktycznie i nauczyć się stylu gry trenera Bartoszka, ale to nie są niedoskonałości predyspozycji sportowych czy motorycznych, a jedynie kwestia czasu i pracy. Dlatego mocno liczę na to, że może być objawieniem wiosny w 1 lidze. Co najważniejsze: trafia do nas kolejny młody, „głodny wilk”, który w Chojniczance będzie walczył nie tylko za klub, ale też o swoje nazwisko i swoją przyszłość w futbolu – mówi dyrektor sportowy Rafał Żurowski.

Witamy w Chojniczance!

2 Komentarze do “Transfer nr 3: Filip Żagiel

  • Ja wszystko rozumiem I ciesze sie, ze przychodza mlodzi, glodni gry do naszej Chojny, ale nie rozumiem jednego. Kupujac zawodnika, widzac w nim talent, a pozniej zarobek, dlaczego zostal podpisany kontrakt tylko na rok? Skoro chce sie kims pograc, pozniej sprzedac, dlaczego nie podlisac kontraktu na dluzej jak inne kliby? Po to zeby za rok poszedl do innego mocniejszego klubu za darmo? Troche dziwna polityka „naszego nowego dyrektora”

  • zgadzam się z taka decyzja klubu coś „niewiadomego” jest ryzykiem i może sukcesem można go sprzedać z dużym zyskiem, poza tym taki młody musi się „ograc” z kolegami bo Chojniczanka której od 4 lat kibicuje to obecnie zespół doświadczony i miejsce w tabeli nie odzwierciedla umiejętności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi