Trener Piotr Tworek z licencją UEFA PRO

14.05.2019r.

Miło nam poinformować że Piotr Tworek pozytywnie zdał egzamin i uzyskał licencję UEFA PRO upoważniającą do prowadzenia zespołów najwyższych klas rozgrywkowych we wszystkich ligach Europy.  

-Egzamin wstępny odbył się jesienią 2017 roku. Spośród ponad stu kandydatów zakwalifikowało się 25 trenerów. Program kursu był bardzo szeroki. Na zajęciach oprócz taktyki, motoryki czy też analizy gry przyswajaliśmy wiedzę niezbędną w codziennej pracy trenera na poziomie PRO: pierwsze wejście do szatni drużyny, jak rozmawiać z dziennikarzami na konferencjach prasowych, jak trener powinien zachować się w sytuacjach kryzysowych, jak radzić sobie z presją i stresem. Generalnie większość zajęć odbywała się na przykładach z życia wziętych  tzw „reality – based learning”  –  mówi Piotr Tworek.

Trener Piotr Tworek uczestniczył w kursie organizowanym przez UEFA dla szkoleniowców ubiegających się o licencję PRO w Nyonie, a także odbył staż w Hertha Berlin. Kurs zakończył się dwustopniowym egzaminem – obroną pracy dyplomowej oraz testem pisemnym składającym się z 7 pytań.  Trener Piotr Tworek rozpoczął pracę w Kujawiaku Włocławek w 2005 roku. W jego CV znajduje się bogata lista klubów w których pracował jako asystent lub samodzielny trener: Zawisza Bydgoszcz, Warta Poznań, Miedz Legnica, Podbeskidzie Bielsko Biała, Wda Świecie, Kotwica Kołobrzeg, Bałtyk Koszalin, Korona Kielce, Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Chojniczanka.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA