Trener Piotr Tworek z licencją UEFA PRO

1 Comment

Miło nam poinformować że Piotr Tworek pozytywnie zdał egzamin i uzyskał licencję UEFA PRO upoważniającą do prowadzenia zespołów najwyższych klas rozgrywkowych we wszystkich ligach Europy.  

-Egzamin wstępny odbył się jesienią 2017 roku. Spośród ponad stu kandydatów zakwalifikowało się 25 trenerów. Program kursu był bardzo szeroki. Na zajęciach oprócz taktyki, motoryki czy też analizy gry przyswajaliśmy wiedzę niezbędną w codziennej pracy trenera na poziomie PRO: pierwsze wejście do szatni drużyny, jak rozmawiać z dziennikarzami na konferencjach prasowych, jak trener powinien zachować się w sytuacjach kryzysowych, jak radzić sobie z presją i stresem. Generalnie większość zajęć odbywała się na przykładach z życia wziętych  tzw „reality – based learning”  –  mówi Piotr Tworek.

Trener Piotr Tworek uczestniczył w kursie organizowanym przez UEFA dla szkoleniowców ubiegających się o licencję PRO w Nyonie, a także odbył staż w Hertha Berlin. Kurs zakończył się dwustopniowym egzaminem – obroną pracy dyplomowej oraz testem pisemnym składającym się z 7 pytań.  Trener Piotr Tworek rozpoczął pracę w Kujawiaku Włocławek w 2005 roku. W jego CV znajduje się bogata lista klubów w których pracował jako asystent lub samodzielny trener: Zawisza Bydgoszcz, Warta Poznań, Miedz Legnica, Podbeskidzie Bielsko Biała, Wda Świecie, Kotwica Kołobrzeg, Bałtyk Koszalin, Korona Kielce, Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Chojniczanka.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

1 Komentarz do “Trener Piotr Tworek z licencją UEFA PRO

  • Dobrzy Trenerzy , z jeszcze lepszymi ” papierami ” a Drużyna ledwo wybroniła się przed spadkiem . Czy ktoś w Chojnicach umie to OGARNĄĆ ? Przecież winni nie są Kibice , którzy w coraz mniejszej ilości przychodzą na mecze . Nawet jeżeli ” darujemy ” sobie awans , to chcielibyśmy żeby widowiska były ładne . Więc z ” papierami ” powinna iść w parze jakość piłkarska zawodników na boisku . Byle jakość gry , to mniejsza frekwencja i brak entuzjazmu na trybunach . Kto umie to zmienić ? MKS , MKS , MKS .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi