Łukasz Wróbel nowym dyrektorem sportowym Chojniczanki

15.05.2019 (aktualizacja 30.05.2019)r.

Zarząd Klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. informuje, że nowym dyrektorem sportowym klubu zostanie Łukasz Wróbel.

36-letni torunianin kończy właśnie swoją piłkarską karierę. Przez ostatnie 8 lat był zawodnikiem Bytovii Bytów, a w ostatnim sezonie także pełnił funkcję asystenta trenera Adriana Stawskiego. Wcześniej grał m.in. w Pogoni Szczecin, Dolcanie Ząbki, Bałtyku Gdynia czy Kaszubii Kościerzyna.

Ostatnie miesiące dały mi wiele do myślenia. Po ośmiu latach, które spędziłem w Bytowie uznałem, że należy zmienić otoczenie. Już w kwietniu poinformowałem trenera Adriana Stawskiego, że po zakończeniu sezonu będę chciał odejść z Bytovii. W ostatnim tygodniu pojawiła się okazja pracy w Chojnicach, która skłoniła mnie do tego, żeby zakończyć grę w piłkę. Nie ukrywam, że po zakończeniu kariery piłkarskiej chciałem pełnić taką funkcję jak dyrektor sportowy. Chojniczanka to bardzo dobrze zorganizowany klub i nie spodziewałem się, że po zakończeniu z zawodowym graniem tak szybko otrzymam taką szansę – mówi nowy dyrektor sportowy, Łukasz Wróbel.

W ostatnich tygodniach spotkaliśmy się z kilkoma kandydatami na stanowisko dyrektora sportowego. Łukasz Wróbel przedstawił bardzo ciekawą wizję na budowę i funkcjonowanie drużyny w przyszłym sezonie, która jest spójna z oczekiwaniami klubu. Wybór może wydawać się zaskakujący, bo dla Łukasza będzie to pierwsze takie wyzwanie w tej roli, ale jest osobą o bogatym piłkarskim doświadczeniu i doskonale znającą futbolowe realia. Dlatego nie mamy wątpliwości, że znaleźliśmy właściwą osobę do sprawowania tej funkcji – mówi wiceprezes Chojniczanki, Jarosław Klauzo.

Witamy w Chlubie Grodu Tura!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA