Łukasz Wróbel nowym dyrektorem sportowym Chojniczanki

3 komentarze

Zarząd Klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. informuje, że nowym dyrektorem sportowym klubu zostanie Łukasz Wróbel.

36-letni torunianin kończy właśnie swoją piłkarską karierę. Przez ostatnie 8 lat był zawodnikiem Bytovii Bytów, a w ostatnim sezonie także pełnił funkcję asystenta trenera Adriana Stawskiego. Wcześniej grał m.in. w Pogoni Szczecin, Dolcanie Ząbki, Bałtyku Gdynia czy Kaszubii Kościerzyna.

Ostatnie miesiące dały mi wiele do myślenia. Po ośmiu latach, które spędziłem w Bytowie uznałem, że należy zmienić otoczenie. Już w kwietniu poinformowałem trenera Adriana Stawskiego, że po zakończeniu sezonu będę chciał odejść z Bytovii. W ostatnim tygodniu pojawiła się okazja pracy w Chojnicach, która skłoniła mnie do tego, żeby zakończyć grę w piłkę. Nie ukrywam, że po zakończeniu kariery piłkarskiej chciałem pełnić taką funkcję jak dyrektor sportowy. Chojniczanka to bardzo dobrze zorganizowany klub i nie spodziewałem się, że po zakończeniu z zawodowym graniem tak szybko otrzymam taką szansę – mówi nowy dyrektor sportowy, Łukasz Wróbel.

W ostatnich tygodniach spotkaliśmy się z kilkoma kandydatami na stanowisko dyrektora sportowego. Łukasz Wróbel przedstawił bardzo ciekawą wizję na budowę i funkcjonowanie drużyny w przyszłym sezonie, która jest spójna z oczekiwaniami klubu. Wybór może wydawać się zaskakujący, bo dla Łukasza będzie to pierwsze takie wyzwanie w tej roli, ale jest osobą o bogatym piłkarskim doświadczeniu i doskonale znającą futbolowe realia. Dlatego nie mamy wątpliwości, że znaleźliśmy właściwą osobę do sprawowania tej funkcji – mówi wiceprezes Chojniczanki, Jarosław Klauzo.

Witamy w Chlubie Grodu Tura!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

3 Komentarze do “Łukasz Wróbel nowym dyrektorem sportowym Chojniczanki

  • Trudne zadanie dla obu Panów ; tak Trenera jak i Dyrektora Sportowego Chojniczanki . Miał być sezon EKSTRA a wszystko się ” posypało ” . Nie chcielibyśmy w Grodzie Tura sytuacji jaka przytrafiła się w Bytowie . Przyszedł trudny czas na wyciągnięcie wniosków . Pierwszoligowa Drużyna oraz ok. 2000 kibiców na trybunach to na pewno satysfakcja dla Miasta ? Ale już gra na poziomie takim żeby tylko nie ” spaść ” nie idzie w parze z wysiłkiem LUDZI zaangażowanych dla Klubu . Wierzę że PANOWIE mają ” OTWARTE GŁOWY ” i poprawią nastroje w Chojnicach . POWODZENIA . MKS , MKS , MKS .

  • Po raz kolejny idziemy po bandzie. Transfer ten obarczony sporym ryzykiem. Oby Łukasz wypełnił kontrakt, bo nie stać nas na tę ciągłą niepewność i szukanie kolejnych dyrektorów ,czy trenerów. Wiceprezes Klauzo w niedługim czasie całkiem wyłysieje:) Rządzenie klubem to nie betka i ciągły stres. Mnie osobiście trochę martwi fakt, że zapewne Wróbelek, jak i ewentualnie Kafarski będą dojeżdżać z Kościerzyny do Chojnic. Niby to tylko godzina drogi, ale mam wrażenie, że takie funkcje należy sprawować będąc w centrum dowodzenia. Najpierw trzeba umiejętnie zarządzać szatnią, by przekuć to w sukces na boisku. Tak sobie pomyślałem (życzę Bytovii utrzymania), że spadek drużyny z Bytowa (zapewne do 3-4 ligi) spowoduje odejście wielu zawodników, więc można by pomyśleć o zakontraktowaniu tych, co wzmocniliby kadrę i w sumie oprócz Witana i Kuzdry, to takich grajków nie widać. Pytanie jak budowana będzie drużyna. Kilkunastu przecież kopaczy opuści klub. Moim zdaniem zostać powinni Janukiewicz, Michalski, Boczek, Pietruszka, Podgórski, Paprzycki, Danielewicz, Przybecki, Mikołajczak. Reszta już niekoniecznie .Jak będzie to się okaże. Na pewno Wachowiak, Frygier, Żagiel, to jeszcze muszą sporo popracować. No i ta murawa. Jak jej w przyszłym roku „nie podgrzeją” to może być początek końca. Wyjątkowo ciekawy, gorący czerwiec się szykuje. MKS!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi