Zapowiedź: Chojniczanka – GKS Tychy

Kończymy już sezon 2018/19 w Fortuna 1. Lidze. Naszym ostatnim rywalem będzie zajmujący szóste miejsce w tabeli GKS Tychy – drużyna z bardzo dobrą passą na finiszu rozgrywek.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza powtórzyli zeszłoroczną rundę wiosenną i w ekspresowym tempie przedarli się z dołu tabeli na jej wyżyny. Nie miało to jednak tak spektakularnego wymiaru jak wtedy, bowiem w 2018 roku przegrali tylko raz i dostali się do grona drużyn walczących o awans. Tym razem zaliczyli bilans 6-3-3, wygrywając przy tym dwa spotkania wyjazdowe – jesienią wygrali takie jedno (na dziesięć prób). Do przedostatniej kolejki wygrywali cztery kolejne mecze, przeciwko Puszczy, Sandecji, Wigrom i GKS-owi Jastrzębie, jednak przed dwoma tygodniami (bo wtedy grali swój ostatni ligowy mecz) nie zdołali pokonać przyszłorocznych beniaminków Ekstraklasy z Częstochowy (0:0).

Ostatnie wyniki GKS-u Tychy (flashscore.pl)

Chojniczanka pomimo zapewnienia sobie utrzymania nie może uznać drugiej części sezonu za udaną. Nie zdołała wygrać od pięciu spotkań i osunęła się aż na trzynaste, choć bezpieczne miejsce. Tydzień temu uległa innemu powracającemu do najwyższej klasy klubowi, ŁKS-owi (0:2). Piątkowy pojedynek będzie dla Żółto-Biało-Czerwonych o tyle symboliczny, bo nastąpi po nim koniec drugiej ery Macieja Bartoszka.

Kurs w Fortunie na wygraną Chojniczanki z GKS-em Tychy wynosi 2.62. Wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na www.efortuna.pl

Tabela tuż przed końcem rozgrywek (90minut.pl)

Na zakończenie pracy w Chojnicach przyjdzie mu się zmierzyć z rywalem bardzo niewygodnym, bo w przeciwieństwie do jego drużyny, jak już wspomnieliśmy, Trójkolorowi od pięciu kolejek nie przegrali. Duża w tym zasługa ofensywnych Łukasza Grzeszczyka i Jakuba Vojtuša, którzy w minionych spotkaniach trafiali po cztery razy. Polski ofensywny pomocnik ma na swoim koncie już dziesięć goli i dzięki tej passie dołączył do czołówki strzelców I ligi. Wspólnie z Adrianem Błądem z GieKSy, Danim Ramirezem z ŁKS-u oraz Grzegorzem Lechem ze Stomilu stanie w ostatniej kolejce przed szansą dogonienia Valērijsa Sabali – strzelca dwunastu goli w tym sezonie. Z drugiej strony najskuteczniejszym piłkarzem Chojniczanki jest Krzysztof Danielewicz, który zgromadził w tym sezonie siedem bramek.

U Tyszan nie da się nie zauważyć chojnickich akcentów w pierwszej drużynie. Są nimi oczywiście Konrad Jałocha, bramkarz MKS-u w 2013 roku, Marcin Biernat (obrońca w latach 2015-17) oraz Sebastian Steblecki (skrzydłowy reprezentujący żółto-biało-czerwone barwy wiosną poprzedniego sezonu). Nie do ukrycia jest fakt, iż stanowią oni trzon zespołu Ryszarda Tarasiewicza, dlatego że każdy z nich zaliczył co najmniej trzydzieści występów w tym sezonie.

Wyjściowa jedenastka tyszan z meczu z Rakowem (0:0)

Mecz rozpoczynający się w piątek o 18:30 przy Mickiewicza 12 będzie czternastym pojedynkiem na linii Chojnice-Tychy.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Filip Gierszewski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA