Pomeczowy komentarz trenera Josefa Petrika juniora

1 Comment

Pomeczowa wypowiedź trenera Josefa Petrika juniora.

Jesteśmy zadowoleni z gry. Szkoda, że w pierwszej akcji meczu zabrakło koncentracji i straciliśmy bramkę. Nie licząc tej sytuacji, to radziliśmy sobie dobrze i w pierwszych 45 minutach wypracowaliśmy kilka groźnych sytuacji. Przy lepszej skuteczności wynik z pewnością byłby inny. Tak jednak chcemy grać, tak chcemy wypracowywać sytuację i dochodzić do nich. Zawodnicy bardzo dobrze poruszali się bez piłki i szukali grania. Druga połowa była już inna. Mieliśmy okazję sporo popracować w defensywie. Poruszanie się w obronie, asekuracja, to wszystko wyglądało naprawdę dobrze. Wyszło kilku młodych zawodników i muszę przyznać, że się sprawdzili. Będę jednak cały czas powtarzał, że jest jeszcze długa droga do tego jak chcemy grać. Przed nami praca, praca i jeszcze raz praca – komentował trener Josef Petrik junior.

W najbliższym czasie będziemy schodzić z obciążeń i ta praca treningowa będzie się różniła. Chcemy żeby chłopaki złapali jeszcze tej szybkości więc skupimy się m.in. na dynamice. To jest okres przygotowawczy, pracujemy ciężko, dwa razy dziennie. Pod kątem wyników sparingowych nie ma to jednak większego znaczenia, bo przecież każda drużyna pracuje nad złapaniem odpowiedniej formy. W sobotę mamy następny sparing, sprawdzimy kolejne możliwości gry. Nie wykluczamy, że niektórzy zawodnicy zagrają na innych pozycjach. Cały czas sprawdzamy różne warianty – podsumowuje trener Petrik junior.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
fot. Wojciech Piepiorka / weekendfm.pl

1 Komentarz do “Pomeczowy komentarz trenera Josefa Petrika juniora

  • Trener widzi jak gra nasza Drużyna ? Bramkę straciliśmy z ładnie ” wyłożonej ” sobie przez Arkowców piłki ! Niestety , chociaż mieliśmy dużo sytuacji do zdobycia gola , nie były one TAK DOPRACOWANE jak ta ARKI . Próby kontrataków są spowalniane przez ” branie na siebie ” gry przez zawodników zamiast rozegrania i ” zgubienia ” obrońców . W ostateczności i tak piłka jest ” tracona ” przed oddaniem strzału ! Warto przyjrzeć się jak rozgrywała piłkę Chojniczanka a jak Arka . Bardziej podobała się przedmeczowa rozgrzewka Drużyny w ” dziada ” czy główkowanie np. Mikołajczaka z Zawistowskim . Nasza gra to nie jest poziom na Ekstraklasę ! Miedż Legnica lepiej grała a spadli ! Czekamy żeby Trenerowi udało się zrealizować założenia o których wspomniał wyżej . MKS , MKS , MKS .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy Platynowi

Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni

Patroni Medialni

Sponsorzy Brązowi