Zapowiedź: Chojniczanka – Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bruk–Bet Termalica Nieciecza będzie rywalem Chojniczanki w 4. kolejce Fortuna 1. Ligi.

Goście przystąpią do tej rywalizacji z pozycji lidera zaplecza ekstraklasy, ale „żółto–biało–czerwoni” są w stanie zdetronizować kolejne zespoły. Przed 3. kolejką w tabeli przewodziła Olimpia Grudziądz, jednak po przegranej z Chojniczanką klub spadł na 6. pozycję. Czy w piątek dojdzie do powtórzenia tego wyczynu?

KURS W FORTUNIE NA WYGRANĄ CHOJNICZANKI W MECZU Z BRUK-BET TERMALIKĄ NIECIECZA TO 3.40. WSZYSTKIE SPOTKANIA FORTUNA 1 LIGI MOŻESZ OBSTAWIĆ NA EFORTUNA.PL

O to może być trudno. „Słonie” jako jedyne w lidze mają komplet punktów po trzech meczach i w dodatku nie straciły żadnej bramki. Wyższość Bruk–Betu najpierw musiała uznać Sandecja Nowy Sącz – 3:0, a później Chrobry Głogów – 1:0 i Zagłębie Sosnowiec – 3:0. Drużyna z Niecieczy zamierza wrócić do ekstraklasy, po dwuletniej przerwie. Żeby osiągnąć ten cel, zrobiono wiele zmian.

Nowym szkoleniowcem Bruk–Betu został Piotr Mandrysz. Trener z Rybnika wraca do Niecieczy, gdzie pracował w latach 2014–2016. Właśnie ten szkoleniowiec wprowadził Termalikę do Ekstraklasy i zdołał ją utrzymać. W całej swojej karierze Mandrysz wprowadził aż pięć zespołów do wyższej ligi. Są to: Bruk–Bet Termalica Nieciecza, Piast Gliwice, RKS Radomsko, Pogoń Szczecin i GKS Tychy.

Roszady pojawiły się również w składzie pierwszej drużyny. W klubie pojawiło się czternastu nowych zawodników, a z Niecieczy odeszło dziewięciu. Do „Słoni” wrócił Arni Vilhjalmsson, Islandczyk ma być zmiennikiem Vladislavsa Gutkovskisa w linii ataku. Jonathan de Amo, Mateusz Grzybek i Paweł Oleksy to obrońcy, którzy są znani z występów na pierwszoligowych boiskach. W dodatku tę formację wzmocnił Marcin Wasielewski z Lecha Poznań i Michal Bezpalec z czeskiej Dukli Praga. Młodzieżowy reprezentant Czech rozegrał w swoim byłym zespole dwadzieścia sześć meczów na poziomie tamtejszej ekstraklasy.

Natomiast zredukowano liczbę nominalnych pomocników. W Bruk–Becie nie grają już Rafał Grzelak, Dawid Szymonowicz, Michał Skóraś, Bartosz Szeliga i Mateusz Kupczak. W ich miejsce zakontraktowano Ernesta Terpiłowskiego. Kamil Kuta został włączony do zespołu z drużyny rezerw, a Wojciech Kamiński znalazł się w Niecieczy na zasadzie rocznego wypożyczenia z Piasta Gliwice.

W ciągu trzech spotkań Piotr Mandrysz skorzystał łącznie z piętnastu zawodników, z tego grona sześciu rozegrało pełne 270 minut.

Podczas spotkania z Zagłębiem drużyna z Małopolski często grała długimi piłkami i szukała wolnych przestrzeni na połowie rywala. Martin Miković otworzył wynik rywalizacji po indywidualnej akcji rozpoczętej na lewej stronie i zbiegnięciu do środka. Strzał zza pola karnego odbił się od słupka i wpadł do bramki Perdijicia. Bruk–Bet podwyższył prowadzenie, po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Piotra Wlazło. Długie podanie w pole karne otrzymał Vladislavs Gutkovskis, który został sfaulowany przez Piotra Polczaka.

Zespół Chojnic w poprzednich latach u siebie prezentował otwartą piłkę. Teraz powinno być podobnie. Ze względu na wiosenny remont płyty boiska Chojniczanka jesienią rozegra u siebie dziewięć spotkań. To sprzyjająca okoliczność, która potrafi uskrzydlić. Każdy w tej sytuacji chce ją jak najlepiej wykorzystać” – powiedział Piotr Mandrysz przed spotkaniem z Chojniczanką.

Szkoleniowiec Bruk–Betu odniósł się również do meczu Chojniczanki z Olimpią Grudziądz: „Ten rezultat pokazuje, że trzeba być ostrożnym w ferowaniu wyroków. Spodziewam się ciekawego spotkania. Nie zabraknie w nim sytuacji podbramkowych. Mam nadzieję, że stworzymy i wykorzystamy o jedną więcej”.

Mamy nadzieję, że słowa trenera Mandrysza dotyczące ciekawego widowiska znajdą potwierdzenie już na samej murawie. Starcie Chojniczanki z Bruk–Bet Termaliką Nieciecza rozpocznie się w piątek o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy kibiców na Stadion Miejski przy ulicy Mickiewicza 12.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Radosław Łączkowski / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA