Trzech wychowanków z profesjonalnymi kontraktami

09.10.2019 (aktualizacja 11.10.2019)r.

Miło nam poinformować, że nasz klub podpisał profesjonalne umowy z trzema wychowankami – Kacprem Madejem, Szymonem Galikowskim i Kacprem Kasperowiczem.

Cała trójka pochodzi z Chojnic i od początku swojej przygody z piłką trenują w Chojniczance.

Szymon Galikowski urodził się w 2002 roku. Aktualnie trenuje w drużynie rezerw oraz Juniora A1. W sezonie 2015/16 był podstawowym zawodnikiem drużyny Juniora C2, która zdobyła mistrzostwo województwa pomorskiego. Nominalną pozycją Szymona jest środek pomocy.

Kacper Kasperowicz również urodził się w 2002 roku i podobnie jak Szymon, również jest zawodnikiem drużyny rezerw i Juniora A1, a na swoim koncie także ma mistrzostwo województwa pomorskiego w sezonie 2015/16. Nominalna pozycja Kacpra to środek obrony.

Najmłodszy z nich, Kacper Madej urodził się w 2004 roku i na co dzień gra w drużynie Juniora B1 prowadzonej przez trenera Tomasza Fojuta. Poprzedni sezon spędził w drużynie Juniora C1 Lecha Poznań gdzie grał w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Jego nominalną pozycją jest środek pomocy.

Cały czas bacznie monitorujemy postępy naszych zawodników w akademii. Mieliśmy okazję oglądać tych chłopaków w meczach ligowych, na treningach oraz w programie Talent M12. Podpisanie kontraktów z tą trójką to docenienie ich wkładu jaki wykazują na co dzień, a także dodatkowy bodziec do dalszej pracy – mówi dyrektor ds. szkolenia w Chojniczance, Robert Picuła.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA