Chojniczanka wróciła do treningów

13.01.2020 (aktualizacja 15.01.2020)r.

W poniedziałek 13 stycznia piłkarze Chojniczanki stawili się na pierwszym treningu w 2020 roku.

Dzięki sprzyjającej aurze zajęcia mogły się odbyć na naturalnej płycie. W poniedziałkowym treningu udział wzięło 25 zawodników. Wśród nich były także nowe twarze – 25-letni ofensywny pomocnik Kamil Kurowski z Rozwoju Katowice i 21-letni defensywny pomocnik Maciej Spychała z Wisły Płock. Kamil Kurowski pracował z pierwszym zespołem już w grudniu i wciąż pozostaje pod obserwacją sztabu szkoleniowego. W sprawie Macieja Spychały trwają ostatnie ustalenia związane z transferem zawodnika do Chojniczanki. Do zajęć z zespołem wrócili także Przemysław Pietruszka i Miłosz Przybecki, którzy w rundzie jesiennej leczyli urazy.

W treningu udział brali także wychowankowie z akademii czyli Kacper Kasperowicz (rocznik 2002) i Kacper Madej (rocznik 2004).

We wtorek od rana na Modraku odbędą się testy wydolnościowe pod okiem profesora Zbigniewa Jastrzębskiego. Pierwszy sparing podopieczni trenera Zbigniewa Smółki rozegrają już w czwartek 16 stycznia. W Gdańsku o godzinie 13:00 zmierzą się z Lechią Gdańsk.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA